Merhaba arkadaşlar bu seferki yazımızda biraz İnternet dışına çıkıp, sağlık alanında bilgiler vereceğim. Tıp alanında çok özel bir bölüm olan estetik ve plastik cerrahi uzmanları ile yaptıkları hizmetleri ele alacağız. Konunun devamında ise ülkemizin önemli plastik ve estetik cerrahi uzmanlarından biri olan Op. Dr. Can İşler’i tanıyacağız.

Plastik Cerrahi Uzmanı

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanları Ne Yapar?
Özellikle İstanbul gibi büyük kentlerde yaşayan hekimler estetik ağırlıklı hizmet vermektedir. Kadınların çok önem verdiği hususlardan biri olan Estetik özellikle yüz, göğüs ve karın bölgesinde çok önemlidir. Estetik sadece kadınlar için olmayıp aynı zamanda erkekler içinde meme küçültme ve saç ekimi işlemleri estetik ve plastik cerrahi uzmanlarının yapması gereken uygulamalardır. Sitemizin %90 ziyaretçisi erkeklerden oluştuğu için erkekler yönünden estetik uygulamalarını ele alalım.

Jinekomasti (Erkeklerde Meme Küçültme)
Başlığı okuyan insanların bir bölümü güler, bir bölümü ise ohaaa diyebilir. O ne ya erkeklerde hiç meme küçültme olur mu demeyin. Özellikle ergenlik döneminde başlayan meme büyümesi meme dokusunun büyümesi nedeniyle oluşur. 10-16 Yaş arasında görülen bu sorun 2-3 yıl içinde normale dönmektedir. Fakat bu sorunu yaşayanların %10 gibi bir bölümünde kalıcı hale gelmektedir. Bunun dışında ilerleyen yaş ile birlikte ve fazla kilolu insanlarda görülen meme büyümesi nedeni yağ dokusundaki artış ile meydana gelir. Ergenlerde 2-3 yıl beklenip, geçmemesi halinde tedavi edilirken, ilerleyen yaş ve fazla kilolu insanlarda beklemeye gerek yoktur. Çünkü kendi kendine geçme imkanı olmayıp, genelde tedavi gerekir. Jinekomasti tedavisi sorunun durumuna göre Liposuction yada meme dokusunda küçültme ile yapılır.

Burun Tıkanıklığı Tedavisi
Plastik ve estetik cerrahi alanına giren sorunlardan biride burun tıkanıklığı olup, ölümle sonuçlanabilmektedir. Burundan nefes almakta zorlanan ve gece uyurken horlanan, sürekli nefes nefese uyanan insanlar mutlaka bir platik cerrahiye görünmelidir. Çünkü burun deliklerinde tıkanma olup, düzeltilmesi gerekir.

Saç Ekimi (Saç Nakli)
Son yıllarda özellikle önemli bir sektör haline gelmiş olan saç ekimi uzmanı olarak geçinen insanların hiç bir tıp eğitimi olmadığını görürsünüz. Yine estetik ve plastik cerrahi alanına giren Saç Ekimi Türkiye’de iki farklı yöntemle yapılmaktadır. En eski yöntemlerden biri olan FUT ameliyat ile yapılırken, 2003 sonrası uygulanmaya başlanan FUE en gelişmiş saç ekimi yöntemleri arasında yer almaktadır. FUE yönteminin eğitim ve kursu gibi uygulamalar olmadığı için Türkiye’de bilen ve uygulayan azdır. Onlardan biride Op. Dr. Can İşler olup, istanbul ve Viyana’da bulunan kliniğinde hizmet vermektedir. Saç Ekimi pahalı ve geri dönüşü olmayan bir uygulama olması nedeniyle mutlaka iyi bir araştırma yapmalısınız.

Op. Dr. Can İşler Kimdir
1964 Yılında İstanbul’da hayata merhaba diyen uzmanımız 1982 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde eğitim almaya hak kazanmıştır. Bu süreçten sonra Türkiye ve Dünya’nın bir çok ülkesinde eğitim almıştır. 20 Yıllık eğitim sonunda estetik ve plastik cerrahi uzmanlığı ile genel cerrahi uzmanlığı ünvanı almıştır. Avusturya hükümeti uzmanımızın başarısını görerek vatandaşlık vermiştir. Op. Dr. Can İşler İstanbul Nişantaşı ve Viyana kliniğinde hasta kabulüne devam etmektedir. Aşağıda yer alan linke tıklayarak uzmanımızı yakından tanıyabilir, kendisi ile iletişim kurabilirsiniz.
https://www.canisler.com

Bu konuda aktaracaklarımız bu kadar olup, bir sonraki sağlık konumuzda genel cerrahi uzmanlarımızdan Op. Dr. Atilla Kaya ve genel cerahi bölümü ile Proktoloji uzmanlarının görevlerini ele alacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018