Merhaba değerli ülkemizin bir asırdan fazla tarihi olan bir kurum PTT gel görki laçkalığın daniskasını yapmaktadır. Konuya girmeden önce yiğidi öldürmeden hakkını verelim sonra yazıya devam edelim isterseniz. PTT ve PTT kargo bünyesinde Görevini layıkıyla yapan çok değerli personellerin bulunduğunuda hatırlatır hepsinin elinden öperim. Ama öyle terbiyesizleride varki insanı sinir stresi yapmak için özel görevlendirilmişler.

PTT Kargo

PTT Kargo Yönetimine

PTT kargo yöneticileri sanırım memuriyetin verdiği keyfiyet ve rahatlıktan dolayı bazı yöneticiler görevlerini layıkıyla yapmadıkları aşikar. Nerdenmi anladım başkasına bakmama gerek yok sadece yıldır kargo gönderisi yaptığım sürede kurum tarafından yaşadığım sinir stres ve itibar kaybı bunu ön plana çıkarmaktadır.

PTT Kargo Neden Geç Teslim Ediliyor
Kargonu verdiğinde sana verilen barkodda şu yazar ön görülen teslim tarihi şehir dışı için muhtemelen 3 gündür. Kargo takibi yaparsın canın sıkıldıkça topbaya eklendi, geliş kaydı yapıldı başka bir yere gidecekse yine torbaya eklenir. Dağıtılacağı yere varınca geliş kaydı yapıldı sırada dağıtıcıya verildi yazısı görmek kalır işte burası tam bir muamma ön görülen teslim tarihi geçer henüz kargonuz dağıtıcıya verilmemiştir.

Keyfiyet burda başlıyor Müşterime yalan konuşarak PTT kargodan almasını rica ettim adam 15 dakikada gitti teslim aldı kargosunuda derin bir nefes aldı.

PTT İşyeri Telefonları Neden Hiç Açılmaz
Yukarda belirttiğim cizre ilçesi ptt şubesini aradım soracağım 2 gün geçtiği halde neden hala ptt şubesinde bekletildiğini ama nerde telefona bakacak bir allahın kulu yok emin olun %60 %70 aynı sorunu yaşıyorum.

PTT Müşteri Hizmetleri Boşuna Aramayın
Cizredeki ağaları aradık lakin açan olmayınca PTT müşteri hizmetleri olan 444 lü hattı arayalım onlardan yardım isteyelim dedim bayan baktı inceledi bana cizre ptt numarasını vermeyi önerdi sanki ben numarayı bulamıyorum gibi bulmak değil ağalara ulaşmak sorundur.

Neyse ulaşamadığımı belirtince dediği şu bugünde bekleyelim belki dağıtıma çıkarır. Lafa bakın değerli arkadaşlar belki dağıtıma çıkarır. Belkide çıkarmaz kim bilir adamın keyfine yerine gelmemiştir.

Nasıl bir acziyetse artık tek yapabildiği şikayet başvurusu almak arkadaş senin yetkin yokmu gerekli şubeye ulaşıp nedir bu kargonun durumu neden çıkmamış dağıtıma diyecek kadar acizmisiniz PTT müşteri hizmetleri nasıl bir saçmalıktır.

PTT Kargo Kime Şikayet Edilir

Zamanınız bol ve sabrınız varsa şikayet düşünebilirsiniz. Nedenmi tarafsız şikayet sitelerine arkadaşlar boşuna konu açar çünkü bir PTT yetkilisi ilgilenipte hiç bir şikayete yanıt vermez. sakın oralara şikayet yazısı yazarak boşuna vakit kaybetmeyiniz.

Şikayetinizin Sonucu 20 Gün Sonra
ptt’yi pttye şikayet edersiniz telefon yada web sitesinden 20 gün sonra cevap gelir inceledik bilmem ne yaptık sonuç ya fasa fiso yada kuru bir özür olacaktır.

PTT İşyerine Teslim Edildi
Kargo dağıtıcıya verildi yazar yarım saat sonra 2. bir yazı ptt işyerine teslim edildi bu kadar. İyide güzel kardeşim neden niye geri tesli edildi yok e teslim edildi işte karıştırma ararsın ağalar açarmı telefonu o kargoyu müşterini ikna ederde pttden aldırırsan ne ala edemezsen kargon gelir verdiğin 7TL zarar yazarsın bu tür vakalar defalarca yaşandığı için zarar ziyan,sinir stres küfür etmeyen beni bile küfre zorlarlar.

Ankara PTT Kargo Çalışanları Süper
Ankaraya gönderin kargonuzu gerisini hiç umursamayın çünkü Ankara ankara güzel ankara diyen ptt ankaraya büyük önem vermektedir. Nedenmi açık nedeni başbakan, bakanlar, millet vekilleri yani devlet orada ankarada güzel görün diğerlerini salla mantığı var ptt yönetiminde düşünülen tek şey akşam 17:00 olsun birde emeklilik zamanı gelsin yeter.

Cizre PTT Kargo Terbiyesizliği

Kargo dağıtımında görevli şahıslara ve yöneticilere sesleniyorum aciz durumdasınız. Daha önce gönderdiğim kargo hiç dağıtıma çıkmadı bir sonraki yine cizre ilçesine giden kargom ise tam bir haysiyet yoksunluğu ile işlem yapıldı buygun inceleyim işlemi.

Dağıtıma Çıktı 1 Dakika Sonra Haber Kağıdı Bıraktı
Utanmazlığın bu kadarınada pes doğrusu aşağıda ekran görüntüsünden sizde göreseceksiniz. 18:16 itibari ile dağıtıma çıkmış 18:17 itibari ile adreste kimse bulunamadı diye haber kağıdı bırakıldı yazmış dağıtıma çıkması ve işlem yapılması arasında 39 saniye 1 dakika bile geçmemiş. Bu kadarmı aciz ve yalancılık olur bakalım bunu ptt genel merkeze şikayet edecem ne diyecekler.

4 Comments

Add a Comment
  1. sende kargo şirketleriyle çalış 🙂

    1. Muhammet şakacı seni 🙂

  2. Bugün cuma kargo bana geri iade olacaktı pazartesi gününden beri kargom dolaşıyor. Şimdi kimsenin anasına bacısına küfür etmiyorum diyorum ki kardeş kargoyu bırak bir şubeye oradan kendim alırım kargom 5 iş günüdür elden ele dışarıda dolaşıyor. Sürekli böyle basit şeylerden dolayı elimi kana bulamamak için sinir hastası oldum bu ülkede. Artık sinirden stresten sağa sola yazı yazacak gücüm bile kalmadı.

  3. ben evde olmadıgım zaman komusuma bırakın talımanı vermeme rahmet neden bırakmıyorlar ben satıcıya not dusmelerını ben evde yoksam kapı komsum daıre 8 bırakın ısmı ayse dememe rahmet kapı numarası 7 yazıyor dıye bırakılmıcanı dedıler bunuda bır duzeltın lutfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018