17
Aralık

Yazan: WEBMASTERYOLCU  |  Kategori: Webmaster ve Web Dersleri  |  Okunma: 3.033 Defa

En çok iş yoğunluğu ve telaşı olan mesleklerden birisi olan Webmasterlik ve seo ile ilgilenen arkadaşlarımızın başını kaşıyacak zamanı yok desek sanırım abartmış olmayız. Bu karmaşada sağlığımızıda önemsemediğimiz en büyük ve acı gerçeklerden birisidir. Webmasterlik masa başı tabir edilen işlerden birisi olması nedeniyle hareketsizlik ve devamlı oturmaktan kaynaklanan hastalıklar sıklıkla görülmektedir. Bunların en başında ise toplardamarlarda görülen damar genişlemesi hastalığıdır.

Varis

Genetik bir hastalıkta olan varis daha çok bayanlarda görülsede hareketsizlik ve kapakcıklarda meydana gelen bozulma sonucu toplardamarın görevini tam anlamıyla yapamayarak damarlarda göllenmeyle meydana gelmektedir. Çok oturan, yürümeyen koşmayan insanlarda ve yaş ilerledikçe görülen kişinin kolayca anlayabileceği hastalıklardan birisi olduğunu belirtebiliriz.

Nasıl Anlaşılır?

Futbol oynayan insanlara yakından bakarsanız onlarda varis olup olmadığını bile anlayabilirsiniz. Yani dikkat etmemiz gereken en önemli nokta bacaklarımızdır. Özelliklede bilekler ile diz kapağı arasında kalan kısımda diz arkası bölümü en çok görülen vakalar arasındadır. Damarlarda genişleyerek dışarı çıkma, kıvrılarak belirginleşme ile kolayca teşhis edilebilir.

Varis Hastası insanların yapması gerekenler

Her zaman web üzerine anlatacak değilizya arada birde ihmal ettiğimiz sağlığımızı ele alarak sizlere o yönde bilgiler vereceğim yukarda belirttiğim belirtileri ilerleyen günlerde daha detaylıca ele alacağım ve varisin tedavisine dair detaylı bilgiler aktaracağım bu konuda sadece genel bilgilendirmeye yer veriyoruz.

Damarlarda cilt üzerine taşma, kıvrılma ve morarmış şekilde belirginleşme varsa %90 oranında varis hastalığından kaynaklıdır. Yapılması gereken tek şey fazla vakit geçirmeden alanında uzman bir sağlık kuruluşuna gitmektir. Lütfen buna dikkat ediniz bu alanda özellikle hizmet veren firmaları seçmelisiniz.

Sizlere önerim Türkiyede bir ilki başaran ameliyatsız varis tedavisi uygulaması ile adından söz ettiren bir merkez uzmanlığı sadeec varis üzerine olup her geçen gün geliştirdikleri teknikleri ile Türkiye ve avrupa ülkelerinden hastaların geldiğini biliyor. Medical art kalp damar cerrahi merkezinden bahsediyoruz. Merkezi istanbulda bulunan merkez Adana şubesi ilede Akdeniz bölgesinde yaşayanlar için en başarılı yöntemleri uygulamaya devam ediyor.

Varis
Daha fazla bilgi ve ücretsiz muayene için aşağıdaki bilgilerden ulaşabilirsiniz.
0212 573 50 75 – http://www.varisistanbul.com   Paylaş

Yorum yapın