Ankara’da yaşayan vatandaşlarımız için şimdi kendi işlerini kurma fırsatı geliyor. KOSGEB Ankara hizmet merkezi müdürlükleri tarafından açılacak olan uygulamalı girişimcilik kursuna katılıp, alacağınız sertifika ile sizde kendi işinizin patronu olmak için ilk adımı atmış olacaksınız. Bu sayfanın amacı bilgi vermenin yanısıra Ankara ve ilçelerinde önümüzdeki 3 aylık süre içerisinde açılması planlanan kursları duyurmaktır.

Ankara’da Açılacak Olan Kosgeb Kursları
KOSGEB tarafından önümüzdeki aylarda açılması muhtemelen kurs duyuruları aşağıda yer almaktadır. Detay kısmına tıkladığınızda başvuru için gerekli şartlar ve kayıt adresini görebilirsiniz. Aşağıda yer alan liste sürekli güncellenmekte olup, Kosgeb tarafından yayınlanan yeni eğitimler sizlere bu sayfada duyurulacaktır.

ANKARA KOSGEB Ankara OSTİM Hizmet Merkezi Müdürlüğü 11.02.2015 28.02.2015 Detay

Kosgeb Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır?
Aksi belirtilmedikçe detay kısmında yer alan adrese bizzat başvurmak gerekmektedir. Kosgeb kursları kendi kurum elemanları ile verdiği gibi aynı zamanda belediye, üniversite ve meslek kursları aracılığı ilede sizlere ulaşmaktadır. Böylesi durumlarda kayıt sistemi eğitimi veren kurum tarafından belirlenmektedir. Örnek İstanbul’da İsmek kursları tarafından uygulamalı girişimcilik kursları verilmektedir. Kayıtlar ise Eylül ayı ile başlayıp, online internet üzerinden yapılır.

Kosgeb Nedir, Ne İşe Yarar?
Bir çok arkadaşımızın tam olarak tanıması konuya hakim olması mümkün olmayabilir. Bu nedenle Kosgeb’i tanıyalım, fonksiyonları nelerdir, insanlara sağladığı olanaklar neler birlikte görelim. Açılımı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olan KOSGEB ülke ekonomisinin kalkınması için imkanlar geliştirmektedir. Bu kapsamda yeni işverenlerin ortaya çıkması, varolanların dahada gelişmesini sağlamaktadır.

İş Kurmanız İçin Maddi Destek Sağlar
Bir mesleğiniz var işkurmak istiyorsunuz burada size kuracağınız işi profesyonel bir şekilde kurma imkanı sunan ve aynı zamanda maddi destek vermek üzere planlanmış KOSGEB karşılamaktadır. Girişimciler yani yeni iş kuracaklara maksimum 100 Bin TL’ye kadar maddi destek sağlamaktadır. Hemde faizsiz ve 2 yıl sonra geri ödenecek şekilde veriyor. Bununlada sınırlı kalmayan Kosgeb verdiği imkanların 30 Bin TL’sini size hibe ediyor. Örnek 100 Bin TL kullanan bir vatandaş Kosgeb’e sadece 70 Bin TL ödemesi gerekiyor. Çünkü %30’luk kısmı devletimiz tarafından size hibedir.

Web Tasarım Ajansı Kurabilirsiniz
Sitemizin yayınları bildiğiniz üzere webmasterlere yönelik olup, web tasarım, web proğramlama, seo gibi bilgileri olan bir arkadaşımız KOSGEB’in sağlayacağı imkanlarla kendine bir web tasarım ajansı açabilir. Bu sadece bir örnek olup, aynı şekilde bir hosting firması yada daha bir çok sektör ismi geçebilir.

Bilgi ve Başvuru Merkezleri
Ankara’da yaşayan vatandaşlarımız için aşağıda Ankara’a yer alan Kosgeb hizmet merkezi müdürlükleri ve Kosgeb’in izin ve yetki vermiş olduğu sanat ve meslek odalarına ait bilgiler yer alıyor. Kosgeb hakkında daha fazla bilgi ve eğitim başvurularınızı bu kurumlardan birine yapabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için aramaya çekinmeyiniz.

Kosgeb Ankara Şubeleri
 Büyük boyutta görmek için üzerine tıklayınız.

İstanbul’da Kosgeb Kursları
Bu sayfada sadece Ankara’da açılması muhtemel kurslara yer verilmiş olup, İstanbul’da yaşayan vatandaşlarımız ise daha şanslı oldukları söylenebilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi sanat ve meslek kursları İsmek ile ortak çalışma yapan Kosgeb İsmek’te hem meslek hemde iş sahibi olmanızı sağlıyor. İsmek’te ücretsiz eğitim verilen 348 branştan eğitim alarak hem meslek hem iş kurma imkanlarını kaçırmayın. İsmek ve İstanbul’da Kosgeb Kursları için aşağıdaki linke tıklayınız.
https://www.ismekkurs.com/kosgeb-kurslari-istanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018