Avon Surender Parfüm

Avon parfüm denince ilk akla gelen markalardan biri olan Surrender 4 yıl önce satışına ara verilmiş olup, kullanıcıları her ortamda tekrardan satışa çıkması için adeta kampanya başlattılar. AVON bu talep karşısında boş durmadı ve severek kullandığınız Surrender parfümleri tekrardan satışa çıkarma kararı aldı.

Temsilci ve satış liderlerine özel panorama dergisinde resmi açıklama yapılmıştır. Yapılan açıklamada Surrender parfümlerin kampanya 6 kataloğunda satışa başlayacağı duyuruldu. Kataloğun kapak resmini süsleyecek parfümü satın almak için size en yakın temsilci ya da aşağıda yer alan butona tıklayarak alabilirsiniz.

Sipariş ver

Surrender Bayan Parfüm

Surrender kadın EDT

2004 Yılında Jean-Louis Grauby tarafından geliştirilen Surrender hem kadın, hem de erkek formu bulunuyor. İlk olarak Surrender kadın EDT’yi yakından tanıyalım. Oryantal kokulardan biri olup, her notasında farklı bir aroma fark edeceksiniz. Üst notaları bergamot, mandalin ve Çin çayı bulunmaktadır. Orta notaları ise egzotik çiçekler ve şam gülü içermektedir. Alt ve kalıcı notalarında ise paçuli, amber ve misk kokularını saatlerce kalıcı etkisi ile yaşayacaksınız.

Surrender Erkek Parfüm

Surrender erkek EDT

Erkek formunda ise beylerin vazgeçilmezi olan baharatlı kokular bulacaksınız. Üst notalarında zencefil, kakule, ardıç yer alır. Orta notaları yeşil bitkiler ile ferahlatıcı olurken alt notalarında ise kehribar ve misk bulunmaktadır.

Avon Surrender Parfüm Sipariş Ver

Evet, arkadaşlar tekrardan satışa çıktığına göre artık fırsatçılardan 3-4 katı fahiş fiyatla almak zorunda değilsiniz. Bu ürüne sahip olmak için birçok alternatif bulunuyor. Onlardan birisi size en yakın noktada bulunan Avon temsilci ya da satış liderinden temin etmektir. Katalog fiyatı 115 TL olup, indirime girdiği dönemlerde 65-70 TL’ye alabilirsiniz.

Avon Temsilcisi Ol, Daha da Ucuza Satın Al

Ama arzu ederseniz daha da uygun fiyata 50 TL’ye alabilirsiniz. Bunun için Avon temsilcisi olmanız gerekir. Henüz temsilci değilseniz bile sorun yok, aşağıda yer alan görsele tıklayarak ücretsiz başvuru yapabilirsiniz. Temsilci olarak sipariş verdiğinizde %30’a varan ek indirimden yararlanırsınız. Hatta siparişiniz 120 TL’yi geçtiğinde ayrıca hediye kazanırsınız. Temsilci olmak size herhangi bir yük getirmez. Satış yapmak zorunda değilsiniz. Sadece kendi kullandığınız ürünleri almak için de temsilci olabilirsiniz.

Avon temsilci başvurusu
Avon temsilcisi ol, daha fazla indirim ve hediye kazan

Evet, arkadaşlar Surrender parfüm ile ilgili aktaracaklarım bu kadar olup, tekrar belirtmek gerekirse severek kullandığınız parfüm satışa çıkmıştır. Fakat ne zaman satıştan kalkacağını kestiremeyiz. Bu nedenle her zaman hazırlıklı olmalı ve çoklu alım yapmalısınız.

About SEO Uzmanı Mustafa Gövercin

Merhaba arkadaşlar ben SEO uzmanı Mustafa Gövercin yaklaşık 20 yıldır İnternet siteleri ve SEO konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. İnternet siteleri ile tanışmam 1999 yılına uzanmaktadır. Windows 95 işletim sisteminin olduğu ve harici depolama aracı olarak 1.44 MB alanı olan disketli bilgisayarlarla başlamıştım.

Mustafa Gövercin
Esenyurt Belediyesi kültür merkezinde öğrendiğim bilgisayarı o zaman yeni açılan ve hızla yaygınlaşmaya başlayan İnternet kafe türü yerlerde geliştirme imkânı bulmuştum. Çünkü kendime ait ne bilgisayar nede İnternetim vardı. İnternet kafede insanlar o dönemin en ünlü Chat (sohbet) programı Mirc ve ICQ ile vakit geçirirken ben Word ile yazı yazarak parmaklarımı hızlandırmaya çalışıyordum.

Sonrasında İnternet sitelerini incelemeye ve onların nasıl yapıldığını merak etmeye başlamıştım. Karşıma HTML işaretleme dili çıktı. O zaman henüz CSS stil dili bulunmuyordu. Biraz oradan bilgi, biraz bir yerden kod çalma derken site olamayacak kadar kötü siteler yapmaya başlamıştım.

İlk sitem sadece 10MB hosting olan bedavaweb.gen.tr olduğunu söylemeliyim. Eskiden free hosting kelimesi en çok aranan kelimeler arasında yer alıyordu. Çünkü hosting fiyatları gerçekten fahiş fiyatlarla satılıyordu. Depolama alanı ise oldukça azdı. İnsanlar bu nedenle özellikle yabancı kaynaklardan ücretsiz hosting alarak bir şeyler yapmaya çalışıyordu. Hatta bu hizmeti verenlerin büyük bir bölümü sitenize rahatsız edici reklamlar koyardı. Reklam koymayanlar ise çok kaliteli oldukları söylenemez. Bende Atspace.com sitesinden 50MB fakat MYSQL veritabanı olmayan birkaç hosting aldım. Halen o sitelerin açık olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle Atspace firmasına yürekten teşekkür ediyorum.

Toplistler ve Dizinler Çok Yoğun Kullanılıyordu

Google 1998 yılında kurulmasına karşın tam olarak etkin hale gelmesi 2002 sonrası olmuştur. Biz o süreçte sitelerimize trafik çekebilmek için yerli ve yabancı toplist, dizin sitelerini kullandık, o nedenle sitelerin alt (footer) kısmı toplist ve dizinlerin verdiği banner çöplüğü haline gelirdi. Çünkü bir toplist ya da dizinde siten yer alması için o banneri eklemek zorunda kalıyorsun. Tabii ki şuan bu tür siteler tamamen yok olmasa bile sayıları bir elin parmakları kadar az diyebilirim. Arama motoru olarak Yahoo.com daha eski fakat ABD’den başka ülkelere hayrı yok diyebilirim.

Eskiden SEO Diye Bir Şey Yoktu

Çünkü Google algoritmaları çok amatörce çalışıyordu. Bir kelimede ilk sayfaya gelmek için Title kısmına yazman yeterli olurdu. Daha fazla kelimede yer almak için kelimeler arasına virgül koyman yeterli diyebilirim. Şuan 60-70 karakter olan Title (başlık sınırı) eski sistemde title etkili olduğu için insanlar 600-700 hatta daha fazla başlıklara yer verirdi. Çok iyi hatırlıyorum sitemin biri Hülya Avşar kelimesinde ilk sırada çıkıyordu. Hülya Avşar ile ilgili hiçbir içerik ya da görsel olmadığı halde! Çünkü title Hülya Avşar yazması yeterli oluyordu.

2004 Yılında Google Adsense İle Kazanmaya Başladım

Bu işe başladığım ilk zamanlarda bu işlerden para kazanmayı hedefliyordum. İlk olarak kitapyurdu.com gibi sitelerin reklamını alarak başladım. Fakat biriken paramı hiçbir şekilde ödemediler. Şuan büyük bir şirketiz diye övünseler bile geçmişte benim gibi insanların küçük meblağ olmasına karşın ödemedikleri ve hiçbir şekilde cevap vermedikleri haklarını eminim unutmazlar.

Tabii ki böylesi başarısız Türk sponsorlar sonrası Google Adsense Türkiye’de de başvuru almaya başladı. Bende kayıt oldum ve reklam yayınlamaya başladım. İlk ödemem 1400$ değerinde olmuştu (birkaç aylık reklam yayını sonrası) çek gönderdiler. O zaman Havele vs yoktu, çek gönderdiler ama ne yapacağımı bilemiyorum. Bankaları dolaşmaya başladım. Çözüm bulan banka neredeyse hiç çıkmadı. Hatta Ziraat Bankasında görevli bir ihtiyar artık sinirimi dayanılmaz hale getirmişti. Koydum önüne bakmadan bile ne bu diyerek artistçe bir yaklaşımda bulunmuştu. Neyse ki Akbank görevlisi durumu anladı ve sorunu çözdü. Çeki bankaya veriyorum 20$’da işlem ücreti ödüyorum. 1 Ay sonra çekin ödemesi hesabıma geçiyordu.

Eğitim, Moda, Turizm Siteleri Yaptım

Google Adsense ile kazanmaya başlayınca artık sitelerimin sayısını artırmaya karar verdim. Bu kapsamda başlıkta da belirtildiği gibi eğitim, moda ve turizm alanında siteler yaptım. Fakat şuan ki kadar başarılı içerik oluşturduğum söylenemez. Bu nedenle sitelerim birçok algoritmadan zarar gördüler. Bunlar benim için aslında engel ve tecrübe oluyordu. Böylece Google’yi daha iyi anlama ve kurallara adapte olmayı öğrendim.

Sağlık Alanında Hizmet Vermeye Başladım

2009 Yılında Webmastersitesi.com yöneticiliği yaparken bir iş ilanı konusu açıldı ve ben başvuru yaptım orada başladım. Tek şubesi olan bir sağlık merkeziydi. Başladığım o işte 10 yıl geçti ve halen devam ediyorum. 1 Olan şube sayısı 3 tanesi İstanbul’da olmak üzere 6’ya yükseldi. Bu süreçte yaklaşık 100 sitenin tasarım ve SEO işlemlerini gerçekleştirdim.

Sağlık Alanında İçerik Oluşturmayı Öğrendim

En sevdiğim şeylerden biri haline gelen sağlık alanında yazı yazmak, öğrenmek, öğretmek daha önce yaptığım işlerin tümünü geride bıraktı diyebilirim. Çünkü bazı hastalıkların çok kolay nüfus ettiğini öğreniyorsun. İnsanlar çok basit, çok kolay önlemlerle hastalıklardan korunabileceğini öğreniyorsun. Bu bilgiyi bir an evvel insanlarla paylaşmak için heyecanlanıyorsun. Bu nedenle sağlık alanında her yazıyı yazabilirim. Tabii ki henüz ilgilenmediğim alanlarda önce araştırma ve öğrenme süreci olacağı için bazen 2-3 saat geç bitebilir.

Bundan Sonraki Çalışma Alanım Sağlık Siteleri

Bugüne kadar yaptığım işler arasında en keyiflisi olan sağlık ve doktorlarla bir arada çalışma güzelliğini devam ettireceğim. Bunda sonra her işi yapmak, her sektörde yer almak yerine sadece sağlık sektöründe olarak, hastaneler, klinikler ve doktorların İnternet siteleri ve SEO çalışmalarını yapacağım. Çünkü severek yaptığım bu işte daha başarılı oluyorum. Böylece hizmet verdiğim kurum, kuruluş ve bireylere faydalı oluyorum.

17 comments

 1. Hala kataloglarda goremiyorum, ne zaman cikacak acaba.
  Baska parfum kullanamiyorum lutfen artik ciksin. Kataloga bile bakmiyorum artik, o kadar kizginim Avon’a.

 2. Güçlen Erdal

  Surrenderimi istiyorum

 3. Não consigo esquecer esse perfume queria muito que voltasse pra mim compra

 4. Artık çıksın lütfen neden satışı yok bu kadar çok isteyen varken

 5. Satışa ne zaman çokacak acaba

 6. kesinlikle bu parfüm geri gelmeli çok mağduruz bu kadar alıcısı varken neden üretimden kaldırıldı

 7. Avından tek kullandigim parfumdu favori tek o olsun başka parfum olmasın o derece aşktı benim için ya en sevilen parfum neden satıştan kaldırılır ya hiç anlamış değilim avon birdaha bunu yapma!!!! Çok kizginiz

 8. DISCO PARTY parfümü çok güzeldi hep ondan kullanırdım ama kaldırıldı tekrar çıkar diye bekledik ama çıkmadı tekrar gelmesini istiyoruz lütfen o Parfum geri gelmelı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir