Avon Temsilcileri Ne Kadar Kazanıyor?

Selamun aleyküm değerli arkadaşlar bugün sizlere farklı bir kazanç imkânından bahsetmek istiyorum. Kadınların yakından bildiği ve çoktan kazanmaya başladığı bir yöntem doğrudan satış, detaylandırmak gerekirse katalog üzerinden satışta denilebilir. AVON vb kozmetik markaları ürünlerini gösterişli mağazalardan satmak yerine doğrudan satış dediğimiz temsilciler vasıtası ile yapmaktadır.

Merak Ettiniz mi Avon Temsilcileri Ne Kadar Kazanıyor?

Tahmininiz 200-300-500 ya da 1000 tam bilmiyorum ama ben sınırsız bir kazanç sistemi olduğunu belirtmek istiyorum. Ne kadar kazanacağınızı yapacağınız başarılı iş planı ve çalışma performansınız belirlemektedir. AVON’DAN nasıl gelir etmek istiyoruz? Ürün satışı yağarak mı? Yoksa temsilci kaydı yaparak mı? Tabii ki imkânı olan her ikisini de yaparsa muhteşem olacaktır. Ama her ikisini aynı anda yapmak zorunda değilsiniz. Şimdi dilerseniz bu 2 kazanç yöntemini ve arasındaki farkları görelim.

Ek gelir için en güzel fırsat

AVON Temsilcisi (Ürün Satışından Gelir Elde Eder)

Dünya genelinde 6 milyondan fazla AVON temsilcisi olduğunu biliyor muydunuz? Evet, arkadaşlar AVON 100’den fazla ülkede hizmet verdiği için temsilci sayısı 6 milyonun üzerine çıkmıştır. Bunların 250-300 bin tanesi Türkiye’de temsilcilik yapmaktadır. Kazanç yöntemlerinden birisi bu satış temsilcisi, katalog üzerinde yer alan ürünlerin satışından %15 ile %33 arasında gelir elde etmektedir. Örnek vermek gerekirse katalog üzerinde yer alan fiyatlardan 200 TL sipariş bulduğunda kazancı 30 TL ile 66 TL arasında olmaktadır. Tabii ki başarılı bir temsilci aylık binlerce TL sipariş toplayabildiğini unutmayın.

Temsilci Hediyelerini Mutlaka Görmelisiniz: Bu işi yapanları teşvik eden sadece kazanç değildir. Aynı zamanda her kampanya yenilenen hediyelere hayran kalıyorsunuz. Yeni temsilci olanlar için 130 TL sipariş toplamak hediye kazanmak için yeterlidir. Daha fazla satış yaptığınızda o ay 400-500 TL değerinde hediyelerin sahibi olursunuz. Mesela bu kampanyanın hediyelerini görmek isterseniz aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-hediyeleri

Satış Lideri (Temsilci Kaydı ve Yönetimi ile Kazanç Sağlayın)

Daha önceleri takım öncüsü olarak bilinir. Satış liderinin kazanç türü AVON’A temsilci kazandırmaktır. Türkiye’nin her yerinden temsilci olmak isteyenlere ulaşıp, onların kayıt etmektir. Tabii ki insanlara ulaşmak için şehir, şehir gezmek gerekmez. Bu işi İnternet siteleri ve sosyal medya sayfalarından yapabilirsiniz. Peki temsilci kaydı yaptığınızda kazancınız ne olacak?

Kaydını yaptığınız temsilci size fayda sağlaması için öncelikle satış yapması gerekir. Kendi kullanımı ya da müşterileri için ürün satın alması gerekir. Yoksa yaptığınız kayıt size hiçbir fayda sağlamaz. O nedenle kayıt yapmakla kalmayıp, aynı zamanda temsilcilerinizi yönetmelisiniz.

HBP (Hızlı Başlangıç Pirimi) Seviye Atlama Ödülü

SL liderlik seviyesi ve kıdemine göre gelir elde etmektedir. Örnek vermek gerekirse lider olduğunuz ilk 13 kampanya yani 1 yıl gibi bir süre HBP dediğimiz hızlı başlangıç pirimi ile seviye atlama ödülünden yararlanırsınız. Satış liderleri kendi içerisinde temsilci sayısı, satış oranlarına göre seviyeleri bulunmaktadır. İlk basamak satış lideri sonrasında uzman, bronz, gümüş, altın, platin, direktör, kıdemli direktör, grup direktörü ve koordinatör şeklinde yükselmektedir.

Gram Altın Hediyesi de Kazanırsınız: SL sadece hızlı başlangıç pirimi ve seviye atlama ücreti ile sınırlı kalmadan aynı zamanda teşvik olarak gram altın kazanmaktadır. Şöyle bir hedef koyulur. Der ki bu kampanya 5 tane temsilci kaydı yap 1 gr altın kazan. Hediye katlamalı olduğu için her 5 temsilci de 1 gr altın kazanırsınız. Güncel kampanya içerisinde 25 temsilci kaydı yaptığınızda 5 gr altın kazanırsınız. Yani sadece 750-800 TL altınlardan gelir elde edersiniz. Bunun daha hızlı başlangıç pirimi ve seviye atlama ücreti derkken elinize 2000 TL’ye yakın para geçer.

Tatil ve Otomobil (1 Yıllık Kullanım Hakkı da) Kazanırsınız

Satış liderliği temsilciliğe göre kat kat avantajlı ve kazançlıdır. Yılsonunda ki seviyenize göre yine hediyelerde kazanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse kıdemli direktör olduğunuzda Samgung akıllı telefon ya da tablet hediye edilir. Koordinatör olduğunuzda 6000 TL değerinde tatil, daha üst seviyelere çıktığınızda ise Audi ya da son model Mercedes otomobilin 1 yıl kullanım hakkı elde edersiniz. Otomobili 3 yıl üst üste kazanmanız halinde ise otomobil size verilmektedir. Yani yüzbinlerce TL’lik bir araç sahibi olabilirsiniz.

Temsilci Ya da Satış Lideri Nasıl Olunur?

Bundan 5-6 yıl öncesine dönüp bakacak olursak satış liderleri temsilci olmak isteyenlerle bir yerde buluşur kâğıt form doldurarak imzalatırdı. Şimdi ise buna gerek olmaksızın online olarak yapılmaktadır. Sadece 2 saat gibi kısa sürede başvurunuz tamamlanmakta ve sipariş girmeye başlayabiliyorsunuz.

Satış Liderlerimiz Sizi (Teyit Amaçlı) Arayacaktır

Yukarıda yer alan form sadece temsilci olmak istediğinizi belirten ön kayıt mahiyetinde bir formdur. Form bize ulaştığında satış liderlerimiz belirtmiş olduğunuz telefon numarasından sizi arayarak kesin kaydınızı yapacaktır. Formda dikkat ettiyseniz T.C. Kimlik numarası istenmiyor. Aslında AVON tarafından istenen zorunlu bilgilerden biridir. Satış liderlerimiz sizi aradığında aynı zamanda T.C. kimlik numaranızı da isteyecektir. Kayıt yapılırken AVON tarafından istenen zorunlu bilgilerden biridir.

Cep Telefonunuza Onay Mesajı Gelecektir

Satış lideri bilgilerinizi sisteme girmesi ile birlikte belirtmiş olduğunuz telefon numarasına başvurunuzu onaylayıp, onaylamadığınıza dair kısa mesaj gelmektedir. Gelen mesajla birlikte KAYITEVET yazarak 3850’ye göndermeniz gerekir. 24 Saat içerisinde bu işlemi yapmadığınızda kaydınız silinir. Yeniden başvuru yapmanız gerekir.

Başvurunuz Onaylanır ve Temsilci Numaranız Gönderilir

Yukarıda belirttiğim onaylama işleminden sonra başvurunuz onaylandığına dair mesaj alırsınız. Mesaj içeriğinde aynı zamanda 8 haline temsilci numaranızda bulunmaktadır. Birçok işlemde kullanacağınız için mutlaka bir yerlere kayıt etmeli ya da ezberlemelisiniz.

İlk Kataloğu Ücretsiz Olarak Göndereceğiz

Başvuru yaptınız, onaylandı fakat elinizde satış yapacağınız, ürünleri tanıyacağınız hiçbir araç yok, işte burada yine biz deveye giriyoruz. İhtiyacınız olan katalog, panorama dergisi, fırsat broşürü gibi ürünleri adresinize ücretsiz kargo şeklinde gönderiyoruz.

Şifre Oluşturun, Temsilci Paneline Girin

Avon temsilci ve satış liderlerine özel yönetim paneli sunmaktadır. Temsilci numarası + sizin oluşturacağınız şifre ile panele giriş yapabilirsiniz. Bu panelden sipariş girişi, takibi, ödeme, iptal, iade, eğitim ve daha fazlasını bulacaksınız. Yani tüm işlemleri İnternet ortamında online olarak yaparsınız.

Aldığınız Ürünlerin Ödemesini 15 Gün Sonra Yapacaksınız

AVON’UN en sevdiğim yönlerinden biri insanlara sermaye gerektirmeden iş imkânı sağlamasıdır. Parfüm alacaksınız, kim para almadan size verir? AVON veriyor. İlk başta herhangi bir ücret almadan 450 TL’ye kadar ürün alabiliyorsunuz. Aldığınız ürünleri müşterilerinize teslim edin. Müşterilerden ürünlerin ödemesini alın. 15 Gün içerisinde size geliş fiyatından Avon’a ödemenizi yapın. Ödeme yaptıkça sipariş verme limitinizde yükselecektir. Bir anda binlerce TL siparişi ödeme yapmadan alabilirsiniz.

Siz Sorun, Biz Cevaplayalım

Değerli arkadaşlar bu konuda aktaracaklarım bu kadar olup, zaman buldukça Avon ile ilgili bilgilendirme yazıları yazmaya devam edeceğim. Bu arada bende AVON satış liderliği yapan biriyim. Kıdemli satış lideri Mustafa Gövercin aklınıza takılan soruları buradan ya da 0533 1 376 376 numaralı WhatsApp hattından yazarak sorabilirsiniz. Aynı şekilde Avon ürünleri, temsilcilik ve diğer detaylar için aşağıda yer alan bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

https://www.avonsiparis.gen.tr/avon-temsilci-ol

About SEO Uzmanı Mustafa Gövercin

Merhaba arkadaşlar ben SEO uzmanı Mustafa Gövercin yaklaşık 20 yıldır İnternet siteleri ve SEO konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. İnternet siteleri ile tanışmam 1999 yılına uzanmaktadır. Windows 95 işletim sisteminin olduğu ve harici depolama aracı olarak 1.44 MB alanı olan disketli bilgisayarlarla başlamıştım.

Mustafa Gövercin
Esenyurt Belediyesi kültür merkezinde öğrendiğim bilgisayarı o zaman yeni açılan ve hızla yaygınlaşmaya başlayan İnternet kafe türü yerlerde geliştirme imkânı bulmuştum. Çünkü kendime ait ne bilgisayar nede İnternetim vardı. İnternet kafede insanlar o dönemin en ünlü Chat (sohbet) programı Mirc ve ICQ ile vakit geçirirken ben Word ile yazı yazarak parmaklarımı hızlandırmaya çalışıyordum.

Sonrasında İnternet sitelerini incelemeye ve onların nasıl yapıldığını merak etmeye başlamıştım. Karşıma HTML işaretleme dili çıktı. O zaman henüz CSS stil dili bulunmuyordu. Biraz oradan bilgi, biraz bir yerden kod çalma derken site olamayacak kadar kötü siteler yapmaya başlamıştım.

İlk sitem sadece 10MB hosting olan bedavaweb.gen.tr olduğunu söylemeliyim. Eskiden free hosting kelimesi en çok aranan kelimeler arasında yer alıyordu. Çünkü hosting fiyatları gerçekten fahiş fiyatlarla satılıyordu. Depolama alanı ise oldukça azdı. İnsanlar bu nedenle özellikle yabancı kaynaklardan ücretsiz hosting alarak bir şeyler yapmaya çalışıyordu. Hatta bu hizmeti verenlerin büyük bir bölümü sitenize rahatsız edici reklamlar koyardı. Reklam koymayanlar ise çok kaliteli oldukları söylenemez. Bende Atspace.com sitesinden 50MB fakat MYSQL veritabanı olmayan birkaç hosting aldım. Halen o sitelerin açık olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle Atspace firmasına yürekten teşekkür ediyorum.

Toplistler ve Dizinler Çok Yoğun Kullanılıyordu

Google 1998 yılında kurulmasına karşın tam olarak etkin hale gelmesi 2002 sonrası olmuştur. Biz o süreçte sitelerimize trafik çekebilmek için yerli ve yabancı toplist, dizin sitelerini kullandık, o nedenle sitelerin alt (footer) kısmı toplist ve dizinlerin verdiği banner çöplüğü haline gelirdi. Çünkü bir toplist ya da dizinde siten yer alması için o banneri eklemek zorunda kalıyorsun. Tabii ki şuan bu tür siteler tamamen yok olmasa bile sayıları bir elin parmakları kadar az diyebilirim. Arama motoru olarak Yahoo.com daha eski fakat ABD’den başka ülkelere hayrı yok diyebilirim.

Eskiden SEO Diye Bir Şey Yoktu

Çünkü Google algoritmaları çok amatörce çalışıyordu. Bir kelimede ilk sayfaya gelmek için Title kısmına yazman yeterli olurdu. Daha fazla kelimede yer almak için kelimeler arasına virgül koyman yeterli diyebilirim. Şuan 60-70 karakter olan Title (başlık sınırı) eski sistemde title etkili olduğu için insanlar 600-700 hatta daha fazla başlıklara yer verirdi. Çok iyi hatırlıyorum sitemin biri Hülya Avşar kelimesinde ilk sırada çıkıyordu. Hülya Avşar ile ilgili hiçbir içerik ya da görsel olmadığı halde! Çünkü title Hülya Avşar yazması yeterli oluyordu.

2004 Yılında Google Adsense İle Kazanmaya Başladım

Bu işe başladığım ilk zamanlarda bu işlerden para kazanmayı hedefliyordum. İlk olarak kitapyurdu.com gibi sitelerin reklamını alarak başladım. Fakat biriken paramı hiçbir şekilde ödemediler. Şuan büyük bir şirketiz diye övünseler bile geçmişte benim gibi insanların küçük meblağ olmasına karşın ödemedikleri ve hiçbir şekilde cevap vermedikleri haklarını eminim unutmazlar.

Tabii ki böylesi başarısız Türk sponsorlar sonrası Google Adsense Türkiye’de de başvuru almaya başladı. Bende kayıt oldum ve reklam yayınlamaya başladım. İlk ödemem 1400$ değerinde olmuştu (birkaç aylık reklam yayını sonrası) çek gönderdiler. O zaman Havele vs yoktu, çek gönderdiler ama ne yapacağımı bilemiyorum. Bankaları dolaşmaya başladım. Çözüm bulan banka neredeyse hiç çıkmadı. Hatta Ziraat Bankasında görevli bir ihtiyar artık sinirimi dayanılmaz hale getirmişti. Koydum önüne bakmadan bile ne bu diyerek artistçe bir yaklaşımda bulunmuştu. Neyse ki Akbank görevlisi durumu anladı ve sorunu çözdü. Çeki bankaya veriyorum 20$’da işlem ücreti ödüyorum. 1 Ay sonra çekin ödemesi hesabıma geçiyordu.

Eğitim, Moda, Turizm Siteleri Yaptım

Google Adsense ile kazanmaya başlayınca artık sitelerimin sayısını artırmaya karar verdim. Bu kapsamda başlıkta da belirtildiği gibi eğitim, moda ve turizm alanında siteler yaptım. Fakat şuan ki kadar başarılı içerik oluşturduğum söylenemez. Bu nedenle sitelerim birçok algoritmadan zarar gördüler. Bunlar benim için aslında engel ve tecrübe oluyordu. Böylece Google’yi daha iyi anlama ve kurallara adapte olmayı öğrendim.

Sağlık Alanında Hizmet Vermeye Başladım

2009 Yılında Webmastersitesi.com yöneticiliği yaparken bir iş ilanı konusu açıldı ve ben başvuru yaptım orada başladım. Tek şubesi olan bir sağlık merkeziydi. Başladığım o işte 10 yıl geçti ve halen devam ediyorum. 1 Olan şube sayısı 3 tanesi İstanbul’da olmak üzere 6’ya yükseldi. Bu süreçte yaklaşık 100 sitenin tasarım ve SEO işlemlerini gerçekleştirdim.

Sağlık Alanında İçerik Oluşturmayı Öğrendim

En sevdiğim şeylerden biri haline gelen sağlık alanında yazı yazmak, öğrenmek, öğretmek daha önce yaptığım işlerin tümünü geride bıraktı diyebilirim. Çünkü bazı hastalıkların çok kolay nüfus ettiğini öğreniyorsun. İnsanlar çok basit, çok kolay önlemlerle hastalıklardan korunabileceğini öğreniyorsun. Bu bilgiyi bir an evvel insanlarla paylaşmak için heyecanlanıyorsun. Bu nedenle sağlık alanında her yazıyı yazabilirim. Tabii ki henüz ilgilenmediğim alanlarda önce araştırma ve öğrenme süreci olacağı için bazen 2-3 saat geç bitebilir.

Bundan Sonraki Çalışma Alanım Sağlık Siteleri

Bugüne kadar yaptığım işler arasında en keyiflisi olan sağlık ve doktorlarla bir arada çalışma güzelliğini devam ettireceğim. Bunda sonra her işi yapmak, her sektörde yer almak yerine sadece sağlık sektöründe olarak, hastaneler, klinikler ve doktorların İnternet siteleri ve SEO çalışmalarını yapacağım. Çünkü severek yaptığım bu işte daha başarılı oluyorum. Böylece hizmet verdiğim kurum, kuruluş ve bireylere faydalı oluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir