Avon Temsilcileri Ne Kadar Kazanıyor?

Selamun aleyküm değerli arkadaşlar bugün sizlere farklı bir kazanç imkânından bahsetmek istiyorum. Kadınların yakından bildiği ve çoktan kazanmaya başladığı bir yöntem doğrudan satış, detaylandırmak gerekirse katalog üzerinden satışta denilebilir. AVON vb kozmetik markaları ürünlerini gösterişli mağazalardan satmak yerine doğrudan satış dediğimiz temsilciler vasıtası ile yapmaktadır.

Merak Ettiniz mi Avon Temsilcileri Ne Kadar Kazanıyor?

Tahmininiz 200-300-500 ya da 1000 tam bilmiyorum ama ben sınırsız bir kazanç sistemi olduğunu belirtmek istiyorum. Ne kadar kazanacağınızı yapacağınız başarılı iş planı ve çalışma performansınız belirlemektedir. AVON’DAN nasıl gelir etmek istiyoruz? Ürün satışı yağarak mı? Yoksa temsilci kaydı yaparak mı? Tabii ki imkânı olan her ikisini de yaparsa muhteşem olacaktır. Ama her ikisini aynı anda yapmak zorunda değilsiniz. Şimdi dilerseniz bu 2 kazanç yöntemini ve arasındaki farkları görelim.

Ek gelir için en güzel fırsat

AVON Temsilcisi (Ürün Satışından Gelir Elde Eder)

Dünya genelinde 6 milyondan fazla AVON temsilcisi olduğunu biliyor muydunuz? Evet, arkadaşlar AVON 100’den fazla ülkede hizmet verdiği için temsilci sayısı 6 milyonun üzerine çıkmıştır. Bunların 250-300 bin tanesi Türkiye’de temsilcilik yapmaktadır. Kazanç yöntemlerinden birisi bu satış temsilcisi, katalog üzerinde yer alan ürünlerin satışından %15 ile %33 arasında gelir elde etmektedir. Örnek vermek gerekirse katalog üzerinde yer alan fiyatlardan 200 TL sipariş bulduğunda kazancı 30 TL ile 66 TL arasında olmaktadır. Tabii ki başarılı bir temsilci aylık binlerce TL sipariş toplayabildiğini unutmayın.

Temsilci Hediyelerini Mutlaka Görmelisiniz: Bu işi yapanları teşvik eden sadece kazanç değildir. Aynı zamanda her kampanya yenilenen hediyelere hayran kalıyorsunuz. Yeni temsilci olanlar için 130 TL sipariş toplamak hediye kazanmak için yeterlidir. Daha fazla satış yaptığınızda o ay 400-500 TL değerinde hediyelerin sahibi olursunuz. Mesela bu kampanyanın hediyelerini görmek isterseniz aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-hediyeleri

Satış Lideri (Temsilci Kaydı ve Yönetimi ile Kazanç Sağlayın)

Daha önceleri takım öncüsü olarak bilinir. Satış liderinin kazanç türü AVON’A temsilci kazandırmaktır. Türkiye’nin her yerinden temsilci olmak isteyenlere ulaşıp, onların kayıt etmektir. Tabii ki insanlara ulaşmak için şehir, şehir gezmek gerekmez. Bu işi İnternet siteleri ve sosyal medya sayfalarından yapabilirsiniz. Peki temsilci kaydı yaptığınızda kazancınız ne olacak?

Kaydını yaptığınız temsilci size fayda sağlaması için öncelikle satış yapması gerekir. Kendi kullanımı ya da müşterileri için ürün satın alması gerekir. Yoksa yaptığınız kayıt size hiçbir fayda sağlamaz. O nedenle kayıt yapmakla kalmayıp, aynı zamanda temsilcilerinizi yönetmelisiniz.

HBP (Hızlı Başlangıç Pirimi) Seviye Atlama Ödülü

SL liderlik seviyesi ve kıdemine göre gelir elde etmektedir. Örnek vermek gerekirse lider olduğunuz ilk 13 kampanya yani 1 yıl gibi bir süre HBP dediğimiz hızlı başlangıç pirimi ile seviye atlama ödülünden yararlanırsınız. Satış liderleri kendi içerisinde temsilci sayısı, satış oranlarına göre seviyeleri bulunmaktadır. İlk basamak satış lideri sonrasında uzman, bronz, gümüş, altın, platin, direktör, kıdemli direktör, grup direktörü ve koordinatör şeklinde yükselmektedir.

Gram Altın Hediyesi de Kazanırsınız: SL sadece hızlı başlangıç pirimi ve seviye atlama ücreti ile sınırlı kalmadan aynı zamanda teşvik olarak gram altın kazanmaktadır. Şöyle bir hedef koyulur. Der ki bu kampanya 5 tane temsilci kaydı yap 1 gr altın kazan. Hediye katlamalı olduğu için her 5 temsilci de 1 gr altın kazanırsınız. Güncel kampanya içerisinde 25 temsilci kaydı yaptığınızda 5 gr altın kazanırsınız. Yani sadece 750-800 TL altınlardan gelir elde edersiniz. Bunun daha hızlı başlangıç pirimi ve seviye atlama ücreti derkken elinize 2000 TL’ye yakın para geçer.

Tatil ve Otomobil (1 Yıllık Kullanım Hakkı da) Kazanırsınız

Satış liderliği temsilciliğe göre kat kat avantajlı ve kazançlıdır. Yılsonunda ki seviyenize göre yine hediyelerde kazanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse kıdemli direktör olduğunuzda Samgung akıllı telefon ya da tablet hediye edilir. Koordinatör olduğunuzda 6000 TL değerinde tatil, daha üst seviyelere çıktığınızda ise Audi ya da son model Mercedes otomobilin 1 yıl kullanım hakkı elde edersiniz. Otomobili 3 yıl üst üste kazanmanız halinde ise otomobil size verilmektedir. Yani yüzbinlerce TL’lik bir araç sahibi olabilirsiniz.

Temsilci Ya da Satış Lideri Nasıl Olunur?

Bundan 5-6 yıl öncesine dönüp bakacak olursak satış liderleri temsilci olmak isteyenlerle bir yerde buluşur kâğıt form doldurarak imzalatırdı. Şimdi ise buna gerek olmaksızın online olarak yapılmaktadır. Sadece 2 saat gibi kısa sürede başvurunuz tamamlanmakta ve sipariş girmeye başlayabiliyorsunuz.

Satış Liderlerimiz Sizi (Teyit Amaçlı) Arayacaktır

Yukarıda yer alan form sadece temsilci olmak istediğinizi belirten ön kayıt mahiyetinde bir formdur. Form bize ulaştığında satış liderlerimiz belirtmiş olduğunuz telefon numarasından sizi arayarak kesin kaydınızı yapacaktır. Formda dikkat ettiyseniz T.C. Kimlik numarası istenmiyor. Aslında AVON tarafından istenen zorunlu bilgilerden biridir. Satış liderlerimiz sizi aradığında aynı zamanda T.C. kimlik numaranızı da isteyecektir. Kayıt yapılırken AVON tarafından istenen zorunlu bilgilerden biridir.

Cep Telefonunuza Onay Mesajı Gelecektir

Satış lideri bilgilerinizi sisteme girmesi ile birlikte belirtmiş olduğunuz telefon numarasına başvurunuzu onaylayıp, onaylamadığınıza dair kısa mesaj gelmektedir. Gelen mesajla birlikte KAYITEVET yazarak 3850’ye göndermeniz gerekir. 24 Saat içerisinde bu işlemi yapmadığınızda kaydınız silinir. Yeniden başvuru yapmanız gerekir.

Başvurunuz Onaylanır ve Temsilci Numaranız Gönderilir

Yukarıda belirttiğim onaylama işleminden sonra başvurunuz onaylandığına dair mesaj alırsınız. Mesaj içeriğinde aynı zamanda 8 haline temsilci numaranızda bulunmaktadır. Birçok işlemde kullanacağınız için mutlaka bir yerlere kayıt etmeli ya da ezberlemelisiniz.

İlk Kataloğu Ücretsiz Olarak Göndereceğiz

Başvuru yaptınız, onaylandı fakat elinizde satış yapacağınız, ürünleri tanıyacağınız hiçbir araç yok, işte burada yine biz deveye giriyoruz. İhtiyacınız olan katalog, panorama dergisi, fırsat broşürü gibi ürünleri adresinize ücretsiz kargo şeklinde gönderiyoruz.

Şifre Oluşturun, Temsilci Paneline Girin

Avon temsilci ve satış liderlerine özel yönetim paneli sunmaktadır. Temsilci numarası + sizin oluşturacağınız şifre ile panele giriş yapabilirsiniz. Bu panelden sipariş girişi, takibi, ödeme, iptal, iade, eğitim ve daha fazlasını bulacaksınız. Yani tüm işlemleri İnternet ortamında online olarak yaparsınız.

Aldığınız Ürünlerin Ödemesini 15 Gün Sonra Yapacaksınız

AVON’UN en sevdiğim yönlerinden biri insanlara sermaye gerektirmeden iş imkânı sağlamasıdır. Parfüm alacaksınız, kim para almadan size verir? AVON veriyor. İlk başta herhangi bir ücret almadan 450 TL’ye kadar ürün alabiliyorsunuz. Aldığınız ürünleri müşterilerinize teslim edin. Müşterilerden ürünlerin ödemesini alın. 15 Gün içerisinde size geliş fiyatından Avon’a ödemenizi yapın. Ödeme yaptıkça sipariş verme limitinizde yükselecektir. Bir anda binlerce TL siparişi ödeme yapmadan alabilirsiniz.

Siz Sorun, Biz Cevaplayalım

Değerli arkadaşlar bu konuda aktaracaklarım bu kadar olup, zaman buldukça Avon ile ilgili bilgilendirme yazıları yazmaya devam edeceğim. Bu arada bende AVON satış liderliği yapan biriyim. Kıdemli satış lideri Mustafa Gövercin aklınıza takılan soruları buradan ya da 0533 1 376 376 numaralı WhatsApp hattından yazarak sorabilirsiniz. Aynı şekilde Avon ürünleri, temsilcilik ve diğer detaylar için aşağıda yer alan bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

https://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-basvurusu

https://www.avonsiparis.gen.tr/avon-temsilci-ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018