Ulan arkadaş herşey paramı desem, emin olun bir ses herşey para diyecektir. Özellikle büyük şehirlerde yaşıyosanız parasız birşey yoktur. Zaman başımızın çaresine bakma zamanı, kendi yaramızı kendimiz sarma zamanıdır. Hemen hemen tüm evlerde telefon, televizyon kadar artık bilgisayar bulunuyor. Geniş çaplı donanımdan oluşan bu cihazlar uzun yıllar kullanılması nedeniyle sık sık arıza yapması yada yazılım sorunları ile karşılaşmanız mümkündür. En ufak sorunda çağırdığınız bilgisayar teknik servis sizin evinize gelmesi 50 TL demektir. Yapıcağı iki dakikalık işlem ile başka bir adrese doğru yol alacaktır. Peki o parayı vermek yerini bilgisayarımızın sağlığına dikkat edip, sorunlarını çözsek daha iyi olmaz mı? Bu soruya teknik servisler farklı cevap versede kullanıcı ve ailelerin cevabı iyi olur olacaktır. Size bu sayfada basit arızaları anlatıp eğitim imkanı sunacağım.

Kasa Çalışıyor Ekrana Görüntü Gelmiyor
Bilgisayarınızı açtınız çalışta fan sesi geldi, ama ekrana herhangi bir görüntü yansımadı bu durum en sık karşılaşılan durumlar arasında yer alır. Sorunu ram yada ekran kartı oksitlenmesidir. Ram ile varsa ekran kartınızı çıkarıp takılan kısmında yer alan altın kaplama kısmını silgi ile fazla bastırmadan hafif şekilde silip geri yerine takın ekrana görüntü gelecektir.

Monitör Kablosunun Yanlış Yere Takılması
Bilgisayar kabloları ve yerlerini çok fazla tanımayanlar taşınma ve bilgisayarın yerini değiştirmelerde monitör kablosunu ekran kartı yerine anakartın ekran çıkışına takmaktadır. Ekran kartı olan bilgisayarlarda ekran kartına takmak gerekir. Aksi halde yine ekrana görüntü ulaşmaz.

Bilgisayarım Çok Ağırlaştı
Virüs sorunu gibi algılansada değil Malware bilgisayarı kullanamayacak kadar ağırlaştıran bu zararlı yazılımlar virüs proğramları tarafından tespit edilmesi imkansızdır. Onun için Anti-Malware proğramı kullanmanız gerekir. Malwarebytes isimli proğramın ücretsiz sürümünü https://www.malwarebytes.com/ sitesinden indirebilirsiniz.

Sistem Geri Yükleme işlemi
Durup dururken bir sorun oldu ve dün bilgisayar oldukça sağlıklıydı sorun yok Sistem Geri Yükleme servisini kullanarak bilgisayarınızı bir kaç gün geriye sağlıklı durumuna geri yükleyebilirsiniz. Başlat, Proğramlar, Donaltılar ve Sistem Araçları menüsünden ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar Bakım Onarım Kursu
Yukarda anlattıklarımın hepsi size yabancı geliyorsa, ücretsiz https://www.ismekkurs.com/ismek-bilgisayar-tamir-kursu ile baştan sona bilgisayar tamircisi olma fırsatınız olduğunu unutmayın. Hemde ücretsiz ve Türkiye genelinde Halk Eğitim Merkezler, İsmek, Beltek, Asmek, Ko-mek gibi kurslardan yararlanabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifikada kazandıran bu kurslardan sonra sizde teknik servis elemanı olabilir. Bilgisayar bakım onarım hizmeti verebilirsiniz. Kursları incelemek için aşağıdaki linke tıklayınız.
http://www.ismekkurs.com

Hem sizi bilgilendirdirk hemde çaktırmadan Backlink’i aldık, Backlink nedir derseniz çok geniş bir konu onuda farklı bir yazıda anlatırım. Allaha emanet olsun değerli arkadaş

Bilgisayar Bakım Onarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018