Hep Görmüssünüzdür Domain Adresi Uzantılı Email Adresleri Örnek: mustafa@webmasteryolcu.com Şeklinde Yada Domain Uzantısı Neyse Artık Şimdi Bu Yazımızda Domain Adresinize Özel Email Adresi Açmayı Görecez.

Bu imkandan faydalanabilmek için domain yanısıra hostinginizin olması gerekir arkadaşlar çünkü email hizmeti hosting tarafından sağlanır kimileri sınırlı sayıda email hesabı verir 5 10 50 kimi firmalar sınırsız email hesabı verir isterseniz dağıtabilirsiniz.

Cpanel Dersleri

Cpanel Dersleri Eposta Ayarları

Cpanel Giriş Yapıyoruz Arkadaşlar ve yukarda yer alan E posta Hesabı Ekle / sil yada cpaneli ingilizce olanlar için Email Accounts linkine tıklayarak email hesabı oluşturma ve silme sayfasına ulaşabiliriz.

Cpanel Email Ekleme Silme

Cpanel Email Ekleme Silme

Email ekleme sayfasına girince resimde görülen açılır menü şeklinde dinikonular.org email adresinizin uzantııs olacak hostingde birden fazla domain barınıyorsa benimkinde olduğu gibi domain seçebilirsiniz ama tek site ise seçme şansınız yok mecburen site domaininize email uzantısı olur.

Email:

Eklemek istediğiniz email başlangıcı örnek olarak ben şuan webmasteryolcu yazsam email adresim webmasteryolcu@dinikonular.org olacak hesap açacak.

Password: ve Password (again):

İlk seçenek şifremizi yazıyoruz hemen altındaki satır ise şifremizi tekrar yazıyoruz

Strength

Şifrenizin zorluk basitlik durumunu özetleyen bir gösterge basit şifreleri kabul etmeyebilir sistem en azından %50 üzerine çıkın zorlukta.

Mailbox Quota:

Email hesabınıza ne kadar alan vermek istiyorsunuz diyor ister 1 mb ister 100 gb ister sınırsız tamamiyle size kalmış tabiki hostinginizin boyutu ile alakalıdır.

bütün bilgileri dolddurtuktan sonra Create Account butonuna tıklayarak email hesabımız eklenmiş olur arkadaşlar peki ekledik nerden okuyacaz derseniz onuda farklı yazıda anlatıp buraya link olarak ekleyeceğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018