Domain yani alan adı satın alınmaz arkadaşlar kiralanır en az 1 yıllık olmak üzere daha fazla tescil edebiliriz değerli arkadaşlar .

Domain Nedir Diyen Hemen üstteki Domain yazısına tıklayabilir bilgi alabilir

Domain Nasıl ve Nereden Alınır

Türkiye ve yabancı binlerce domain satış sitesi mevcuttur önemli olan güvendiğiniz bir siteden almanızdır çünkü zamanı doldukça işinize yarıyorsa kirasını ödeyip uatmanız gerekir domaini aldın aldığın site kapandı hadi buyur o nedenle ciddi ve büyük domain tescil sitelerinden alınız.

Domain Satış Firmaları

ihs.com.tr
nic.tr (Sadece com.tr uzantılı domain satışı)
İsimtescil.net
turkticaret.net

Yabancı Domain Satış Firması

Yabancı firma olarakki az çok ingilice biliyorsanız mutlaka değerlendirin indirim kuponu bularak 8 dolarlık domain 1 yada 2 dolara almanı oldukça kolay

godaddy.com

Peki Türkiye ve dünyadan bir kaç firma ekledik şimdide uygulamalı olarak domain tescil etmeyi görelim türkiyeden alacaksınız tavsiyem

ihs.com.tr yada isimtescil.net sitesinden alabilirsiniz

Boş Domainler

Bir domaini alabilmek için o uzantının boş yani alınmamış olması gerekir peki nasıl anlayacaz alınıp alınmadığı domain alacağımız sitede arama yaptırarak şimdi hepbirlikte domain arama ve satın almayı görelim.

Domain Arama

Domain Arama

Siteye girdim ve domain kısmına arayacağım kelimeleri yazdım istanbulavcilar yazdım ve sıradaki işlemse aşağıda yer alan seçeneklerden uantıları seçmek ben genelde com, net, org, biz, gen.tr gibi uzantıları kullandığım için hepsini işaretlmiyeceğim bu belirttiğim uzantıları seçip arama yapacağım.

Boştaki Domainler

Boştaki Domainler

Evet aramamı sonuçlandı ve boş olan ve daha önce alınmış olanları listeledi sistem buna göre com uzantısı dolu imiş yani benden önce alınmış kim almış kaç yıllık almış bunuda görmek mümkün com alınmış ama bende diğer bir uzantı olan net yada org alabilirim ama illede com diye tutturursam başka isim bulmalıyım peki net uzantılı olanı almaya karar verdik satın al kısmındaki kutucuk işaretlenerek devam tıklanır.

Domain Ödeme İşlemi

Domain Ödeme İşlemi

Fatura ve ödeme tercihleri kısmı açıldığında ödeme türünden uygun olanı seçin kredi kartı seçerseni diğer seçeneklere göre hızlı olur promosyon kodunuz varsa indrim sağlar ve bir sonraki adıma geçiyoruz Devam butonu tıklanarak.

Daha önce üye değilseniz üye olmanızı ister sistem domain bilgilerinde kullanmak üzere kimlik numara istenebilir korkulacak bir durum yok sizin güvenliğiniz içindir ve son olarak ödeme yapılır domain sizin adınıza kayıt ettirilir 30 dakika ile 24 saat sürebilir firmalara göre.

Domain aldık bittimi hayır ayarları başlaıca ayarları Domain Dns Ayarları olarak karşımıza çıkar bunuda farklı bir yazıda anlatacağım.

3 Comments

Add a Comment
  1. Merhaba. Bana bu aşamadan sonrası gerekiyor. Satın aldıktan sonra ne yapmalıyız ? Eğer anlattıysanız yazının linkini alabilir miyim ?

    1. Merhaba leyla domain satın alınmaz kiralanır. Site için ayrıca birde hostinge ihtiyacınız olacak profesyönel anlamda yapmak için sonrası sitemizde detaylı anlattım

  2. selam admin,

    ben sedoda satmak istiyorum ama internetteki bilgiler yeterince yardımcı olmuyor. sedo da satış ypama ile ilgili bilgin varsa yardımcı olurmusun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018