Evet değerli arkadaşlar facebook sayfaları genel anlamda ticari amaç ve kazanç için açılmaktadır. Bu sebeple paylaşımlar daha fazla insana ulaşması hedefinize ulamanız yönünde etkili olacaktır. Bu sebeple gönderi içeriği, kullanılan resim kadar gönderimizn saat aralığıda önemlidir. Facebook kullanıcılarının en etkili olduğu saatlerde paylaşım yapmak gönderinizin daha fazla kişi tarafından görülmesini sağlayacak olup maksimum sonuç alınacaktır.

Facebook Paylaşım Yapmadan Önce

Yapılan araştırmalara göre 10:00 – 16:00 saatleri arasında yapılan paylaşımların daha fazla etkili olduğu tespit edilmiştir. Bu sebeple siz değerli arkadaşlarımın planlarını yaparak sabah 10:00 itibari ile paylaşımlarını yapmalarını tavsiye ediyorum.

Yukarda belirtilen sonucu denemek amacıyla https://www.facebook.com/avontemsilcisi34 yandaki adreste sabah 07:00 – 08:00 arası yapılan paylaşımlar ile 09:30 ve sonrası yapılan paylaşımlarda görülme, beğeni ve paylaşımlarda %60 oranında bir farklılık gözlenmiştir. 09:30 sonrası ve öğle sonrasına kadar yapılan tüm paylaşımlar maksimum etki sağlamıştır.

Facebook paylaşım saati

Facebooktan Maksimum Yararlanmak İçin

Paylaşımlarınızın beğeni ile takip edilmesi ve hatta diğer profillerdede paylaşılması için yapmanız gerekenler arasında dikkat etmeniz gereken küçük ama önemli hususlar mevcuttur.

  • Metin Yerine Resimlere Ağırlık Verin
  • Resimlerde Teşvik edici mesajlara yer verin
  • Sadece ticari değil genel paylaşımlarda yapın

Evet saygı değer arkadaşlar bir webmasterin olmazsa olmazları arasında yer alan facebook kazancınızı artırmak için önemli adımlardan birisi olacaktır. Değerli fikirlerinizi yorumlarınızla iletmenizi bekliyorum.

2 Comments

Add a Comment
  1. Selamualeyküm Mustafa hocam, Allah razı olsun gerçekten çok faydalı bir site ve faydalı bir konu hakkında bilgi vermişsiniz, teşekkür ederim, başarılarınızın artarak devamını dilerim.

    1. ve aleyküm selam Ömer hocam ben teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018