Merhaba değerli arkadaşlar adım adım seo derslerine girme vakti geliyor ama bu anlatımda yapacaklarım mecbur kalmadıkça yapmayın pek etik sayılmaz bir anlamda uyanıklık yaparak o forumun kuralını hiçe sayıyoruz dediğim gibi mecbur kalmadıkça bu yola başvurmayın.

Normal Forumlardan Nasıl Backlink Alırız

Örnek olarak sağlık alanında bir web sitemiz olduğunu düşünelim Sağlık, Hastalıklar, Tedavi Yöntemleri kelimelerinde googlede üst sıralara çıkmak istiyorsunuz ama backlink sıkıntınız var forumlar backlink almanın en kolay yoludur.

Forumların %90’nında sağlık bölümü bulunmakta bu bölümlere konu açarak açtığımız konuda yer alan kelimeden backlink alacağız.

Yazı İçinde Link Farkedilmemesi İçin

Malum forumlar genelde yazı ile linki bir birinden ayırmak için css ayarları ile farklı hale getirir eklenen linki öncelikle buna çözüm bulacaz yani yazımız siyah ama link aldığımız kelime kırmızı olursa moderatör gelir şıp diye görür sonuç banned yada linkinizi siler.

Onun için link aldığımız kelime renginide forumdaki yazı rengine göre ayarlıyacaz bakıldığında link farkedilmemelidir.

Linklerde Oluşan Bold Sorununa Çözüm

Bazı forumlar link verilen kelimeyi renk vermekle kalmayıp bold olarak ayarlanır renk düzelsede bold kısmına çözüm bulunamayabilir bu durumda link alacağımız kelimeyi yazımızın başlığı şeklinde yaparak yine linki gizlemiş olururuz.

Forum Siteleri Bulma

Bir çok yöntemi olsada zamandan kazanmak için en alakalı arama sonuçları önemlidir örnek sağlık bölümü olan forumlar arıyorsak arama

site:.com/forum “Sağlık”

yukardaki arama ile domain uzantısı com olan ve kelimeler arasında sağlık kelimesi olan forumları arar listeler buna göre istediğiniz foruma girip kaydolarak mümkündür.

Not: normal forumarda yani link vermeye izni olmayan forumlarda site linki eklemek yerine kelimeye link vermelisiniz kelimeye link verme

[url=https://www.webmasteryolcu.com]Webmaster[/url] şeklinde webmaster yazan yere link almak istediğiniz kelime yer alacaktır.

6 Comments

Add a Comment
  1. Pingback: Forumlardan Backlink İmkanı | duyur.org
  2. Pingback: Forumlardan Backlink İmkanı | gicik.org
  3. teşekkürler bilgi için

  4. Güzel paylaşım yapmışşsında arkadaşım keşke biraz daha açıklayıcı daha geniş örneklerle dile getirsen daha iyi olurdu saygılar

  5. [url=https://www.webmasteryolcu.com]Webmaster[/url] bu yorumda yapıyoruz neden olmuyor

  6. Forum bulmak için ben bunu kullandım. Eksikleri var ama yine de deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018