Selamun aleyküm değerli arkadşlar sizlerle geleceğin mesleklerinni paylaşmaya devam ediyorum. Bir webmaster olarak ilk tavsiyem web tasarım olsada bunun dışında onlarca alanda imkanlar sizi bekliyor. Bugünde sizlere metal sanayinin en önemli alanlarından biri CNC tezgahları hakkında bilgi vereceğim. Hızla gelişen teknoloji ile artık geleceğin meslekleride değişiyor. Örnek bundan 15 yıl geriye dönüp baktığınızda o zaman çocukları kaportacı, mobilya marangoz, oto tamircisi gibi sanayide meslek öğrenecekleri bir yerlere verirlerdi.1992 yılında ilkokulu bitirip çalışmaya karar verdim kimsede sen ne yapıyorsun demedi neyde ilçede bir mobilya dükkanında başladım, dolap, kapı vs derken burası aynı zamanda kanepe üretimi yapardı yaşım 11-12 inanırmısınız arkadaşlar günde 8 – 10 kanepeyi yaklaşık 50 metre uzaktaki depoya taşırdık ordakiler anan baban değil kimse sana acıma o nedenle sakın çocuklarınızı kardeşlerinizi böylesi mesleklerde ezdirmeyin. Bırakın hayatını teknoloji ve severek yapacağı işler belirlesin. Tabi o iş bana ders oldu 1 yıl ara verdiğim okula döndüm neyse konumuza dönelim.

CNC Operatörlüğü
Torna tezgazlarının gelişmiş çeşidi diyebileceğimiz CNC daha çok bilgisayar otomasyon sistemi ile proğramlanıp seri bir üretim yapması ile metal üzerine çalışn tüm firmalarda olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Şuan bu alanda istihdam edilen bireylerin en az 2000 TL maaşla çalıştıklarını düşünürseniz mutlaka böyle bir mesleği öğrenmenizi tavsiye ederim. CNC operatörü ciddi anlamda ihtiyaç olan vasıflar arasında olup, sadece istanbul, ankara değil ülkemizin her yerinde böyle bir meslekle işsiz kalmanız çok zayıf bir ihtimaldir. CAD CAM türü proğramlarla çalışan bilgisayar sistemleri bulunan CNC tezgahları proğramlanıp üretime geçtiğinizde size sadece arada bir kontrol etmek kalacaktır. Peki bu mesleği nerden öğreneceğim diyorsanız hemen onada bakalım.

Ücretsiz https://www.ucretsizkurs.net/cnc-kursu
Eskiden haberlerde sıkça görürdüm neyseki şimdi yok denecek kadar azaldı. İşsizim, işim yok diyen intihara kalkışırdı. Şuan kısa sürede meslek edinip bir işe girmeniz oldukça mümkündür. Devletimizin imkanları ile sunulan Halk Eğitim Merkezleri verdikleri kurslardan biride Ücretsiz CNC Kursu 1240 saat ürecek eğitimle sıfırdan CNC operatörlüğü eğitimleri verilmektedir. Türkiyenin her yerinde bulunan şubeleri ile sizleri mesleğe hazırlayan Halk Eğitim Merkezi eğitimleri aynı zamanda başarılı olan kursiyerler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika verilmektedir. O belge ile nere giderseniz gidin işiniz hazır olacaktır.

CNC operatörü

Diğer Ücretsiz CNC Kursları
Sadece halk eğitim merkezleri değil bazı belediye kurslarıda bu çok özel eğitimi vermektedir. Örnek Ankarada yaşayanlar için Beltek, Konyada yaşıyanlar için Komek kurslarından ücretsiz CNC kursu ve CNC tezgazları proğramlama eğitimi alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.
https://www.ucretsizkurs.net/cnc-kursu

2 Comments

Add a Comment
  1. Cnc kursu almak istiyorum

  2. Fatih cnc kursu almak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018