Site kurarken ilk ideal yapabilmek, öğrenmek arzusudur. Bu arzu zamanla tutkuya dönüşmektedir. Öğrenme aşaması bir kaç basamak aşıldıktan sonra geriye dönüp baktığınızda aslında harcanan sadece zaman değil, maddi giderlerinizin olduğunuda göreceksiniz. Hatta bazen bu masraflar sıkıcı hale gelip, soğuma aşamasına bile girebilir farklı arayışlar içine girersiniz. O arayış %90 siteden kazanç sağlama olacaktır. Kazanç konusuda site yapmak kadar bilgi sahibi ve araştırma gerektiğini bizzat göreceksiniz. İlk etapta Türk sponsorlarla uğraşıp geriye dönüp baktığınızda bir arpa boyu yol alamadığınızı görürsünüz. Şuan Türkiyenin en önemli kitap satış sitelerinden olan kitapyurdu benim 10 yıl önce 150 TL reklam kazancımı ödemediği gibi tabiki bu beni soğutmadı aksine ufkumu açan gelişmelerden birisiydi. Bu şekil sorunlardan sonra sizde dünyanın gözdesi adsense ile tanışacaksınız.

2004 Yılında Hayatımıza Girdi
1998 Yıllarında googlenin hayatımıza girmesi ile internete farklı bir anlam kazandırdı. Arama motoru olarak bir düzen getiren sistem bununla sınırlı kalmayıp 2004 yılında reklam alanında çalışmalar başlatmıştır. İlk etapta yayıncı bulmak ve genişlemekte sıkıntı çeken google adsense teşvikleri webmasterler için çok cezbediydi.

Yayıncı Bulana 250 Dolar Veriyordu
Evet evet yanlış duymadınız google adsense yayıncısı bulana google 250 dolar veriyordu. Siz bir adsense yayıncısı buluyorsunuz bulduğunuz site sahibi 5 dolar kazandığında sizede bir defalığına 5 dolar bulduğunuz yayıncı 100 dolar kazandığında ise size 250 dolar veriyordu. Tabi çok uzun soluklu sürmedi kısa sürede uygulamadan kalktı ama güzeldi.

Google Adsense Reklam

Firefox’un Yayılmasında Büyük Rol Oynadı
Henüz Google Chrome olmadığı dönemlerde ortaya çıkan Mozilla Firefox yayılmak için google adsense ile işbirliği yaptı ama ne işbirliği yayıncılar için süper bir fırsattı. Özel bannerler tasarlandı firefox indirmeye yönelik sitenizden bannere tıklayarak indirttiğiniz her firefox için 1 dolar kazanıyordunuz. Güzel bir uygulama idi yalan değil gençliğin verdiği cahillik ile 3-4 defa internet cafeye gidip indirdiğim olmuştur. Şimdi olsa kesinlikle kul hakkı anlayışından taviz vermem.

Şartlar Zorlaştı
Eskiden yayıncı bulana 250 Dolar veren adsense iyice bu alanda oturması ile yayıncı açığı büyük oranda kapatıldı. Eskiden 2 saatte onaylanan başvurular şimdilerde defalarce ret edilebiliyor. Kaliteli bir site ve yeterli içerik aranıyor.

Dolardan Türk lirasına Geçti
İyimi oldu kötümü netleştiremediğim bir değişim TL’ye geçiş süreci fakar ödemeler TL üzerinden hesaplanmakta olup ödeme alabilmek için 100 Dolar olan limit Bu kapsamda 200 TL olarak belirlendi.

Youtube İçin Adsense
Eskiden sadece Webmaster yani site sahiplerini ilgilendiren bir konu iken şimdi internet bilgisi olan herkesin kazanç sağlayabileceği bir ortam haline geldi. Dünyaca ünlü video izleme sitesi youtube’yi satın alan google bu alandada imkanları geliştirdi ve Youtube videolarda reklam imkanı sunmaya başladı bu konuyu ayrıntılı ele alacağız. Video yükleyerek izleyenlerden binlerce TL kazanmak hiçte zor değildir.

Webmasteryolcu Google Adsense Dersleri
Sitemizde sıfırdan profesyonel konulara ücretsiz adsense desteği verilecek olup bu konu ilk giriş konumuz olup tanışmak ve konuyu tanımak adına yararlı olacağını düşünüyorum. Allaha Emanet Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018