Web Sitenizden para kazanma yollarından biride google adsense reklam yayıncı ağına katılmaktır. Peki nedir bu google ağı reklamcılığı nasıl katılırım ne tür yarar sağlayacak gibi sorulara aşağıdaki yazıda yanıt bulmuş olacaksınız arkadaşlar.

Google Adsense Tanımı

Google AdSense, her aşamadaki web sitesi yayıncılarının site içeriğiyle alakalı ve göze batmayan Google reklamlarını web sitelerinde göstererek para kazanmalarını sağlamanın hızlı ve kolay bir yoludur.

Program ücretsizdir ve tıklama başına ödeme ile gösterim başına ödemeyi birleştirir; bir başka deyişle, sitenizdeki veya arama sonucu sayfalarındaki geçerli tıklamaların yanı sıra, içerik sayfalarınızdaki gösterimler için de size ödeme yapılır. O nedenle, bu programı deneyin.

Google Adsense Onay Süreci

Başvurunuzu gözden geçirecek ve sizinle 2-3 gün içinde e-posta yoluyla temas kuracağız. Programa kabul edilirseniz, yeni hesabınızda oturum açıp web sayfalarınıza ekleyeceğiniz HTML kodunu alabilirsiniz.

Adsense İle Ne Kadar Kazanırım

İçerik sayfanızda gösterebildiğiniz reklamlar, her bir tıklama için fiyatlandırma (CPC) reklamlarıdır. Bu, reklamverenler sadece kullanıcıların bu reklamlara tıkladığı zaman ödeme yapacaklar demektir. Web sitenizde yer alan reklamlara yapılan tıklamalar için toplam ödemenin bir kısmı size verilecektir. Google AdSense üzerinden sunulan kazanç oranını bildirmememize rağmen, hedefimiz, yayıncıların diğer reklam ağlarından elde edebilecekleri miktarda ya da daha fazla kazanç elde etmelerini sağlamaktır.

Ne kadar kazanacağınızı öğrenmenin en iyi yolu reklamları göstermeye başlamaktır. Herhangi bir maliyet veya mecburiyet yok ve başlamak çok kolay ve hızlı.

Reklamları sitenizde çalıştırmaya başlar başlamaz, https://www.google.com/adsense adresinde yer alan Google AdSense hesabınıza istediğiniz an girerek kazancınızı görebilirsiniz. ‘Raporlar’ sekmesi sayfa izlenimlerini, reklam tıklamalarını, tıklama oranını, ortalama ve toplam kazançları göstermektedir. Bu sayede programın ne derece başarılı olduğu hakkında fikir sahibi olabilir, zaman içinde ne kadar kazanabileceğinizi tahmin edebilirsiniz.

Google Adsense Kayıt Olma

İçerik için AdSense veya Arama için AdSense’e başlamanız için tek yapmanız gereken aşağıdaki linkten açılan sayfada kayıt olabilirsiniz.

https://www.google.com/adsense/?hl=tr

5 Comments

Add a Comment
  1. hocam sayfanızdaki adsense ile ilgili yazılarınızı okudum. fakat sormak istedigim birsey var. sizinde siteniz de google reklamları var ve dürüst olmak gerekirse aylık size en az getirisi nedir ? bunlara tıklandıkca mı para kazanılır yoksa sayfa görüntülenmesi ile mi ?

    1. benim aylık kazancım 50 TLyi geçmiyor bu siteden 🙂 tabiki ziyaretçi ne kadar çok okursa tıklanma oranı artar vs yani emek çektikçe kazanırsın

  2. hocam bende blog uma almaya çalışıyorum adsense reklamı ama içerik ne kadar düzgün olursa olsun bir türlü adsense bana reklam göndermiyor

  3. benim adsense hesabım sahte tıklamalardan dolayı banlandı. yardım edebilirmisiniz. ama sizde itarız formu doldurun falan demeyin. çünkü bir çok kez denedim olmadı. oyunself.com

    1. Abbas: Geçersiz tıklamadan dolayı kapanan hesapların açılma ihtimali %1 bile değildir. O nedenle yeni bir hesap almaya bakmalısın. Hesap alamıyorsan reklam ile satılan bir site alabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018