Googlenin reklam servisi olan Google Adwords yıllardır sunduğu imkanlar arasında en çok beğenilen servis olan ücretsiz deneme kuponları ile 80 TL den 200 TLye kadar ücretsiz reklam yayınlama imkanı sunuyordu. Hatta bazı insanlar ücretsiz edindikleri kuponları ücretle satma yoluna gidenler olmuştur özellikle webmaster forumlarda butür ilanlar sıkça yer alıyordu.

Google Adwords Yeni Uygulama
Google Adwords Türkiye ekibi tarafından gönderilen emailde 30 eylül 2012 tarihinden itibaren artık Google Adwords ücretsiz deneme kuponları tamamiyle kullanımdan kalkacağını belirtiyor. Kuponların yerine farklı bir uygyulama geliyor. 1 Ekim 2012 tarihinde devreye girecek olan yeni uygulama ile önce siz reklam vereceksiniz örnek 25 TL reklam ödemesi yaptığınızda google size 100 TL reklam bakiyesi hediye edeceği belirtilmektedir. Elinizde bulunan kuponları son kulalnım tarihi olan 30 eylül 2012 tarihine kadar mutlaka kullanın yoksa geçerliliğini kaybedecektir.

Hem İyi Hem Kötü
Yeni Sistem bir yandan iyi yönleri var reklam veren çöp sitelerde azalma olacaktır. Çünkü hesap açıp sadece kuponla reklam veren sonra başka hesap açıp yine kuonla devam eden ciddiyetsiz reklam verenleri ciddi anlamda etkiyecektir. Google Adwords reklam yöneten uzmanlar içinse yine kötü yönleri mevcut müşterilerine ücretsiz reklam denemesi yaptırması artık daha zor hale gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018