Sağlıklı bir yaşam için vazgeçilmezlerimiz spor ve sağlıklı beslenme olmalıdır.Spor ve sağlıklı beslenme kriterlierine uyduğumuz zaman hastalıklarıdan uzak , dirençli bir hayatımız olur.Sağlıklı beslenmenin başında ise sık sık yemek , ama zararlı şeylerden yememek akla gelir.Fazla yağlı , tuzlu , şekerli şeyleri yediğimizde belli bir zaman sonra bizim vücudumuza zarar vermeye başalyacaktır.

Ne kadar sporda yapsak belli bir dönem onları vücudumuzdan atamayız.Onun için yediğimiz herşeye olabildiğince dikkat etmeli ve yine olabildiğince sporumuzu yapmalıyız.

Sağlıklı bir hayatımız olmasını istiyorsak , günlük yaşantımızada da dikkatli olmalıyız.Özellikle bayanlar kullandıkları makyaj malezeleri ve saçlarına yaptırdıkları boyalar bir süre sonra onların saçlarını ve yüzlerini yıpratıyor.

Tabiki bunlara önlem almamızda mümkün.Belli başlı koruyucu ve cilt temizleyici ürünler ile kendimize verdiğimiz zararı birazda olsa önleyebiliyoruz.

Makyaj Malzemesi Alırken

Bayanların birçoğu  normal bir günde dahi olsa makyajlarını yaparak dışarıya çıkarlar.Tabiki gidecekleri yere göre o günkü makyaları değişir.Normal alışverişe çıkan bir bayan gayet sade ve normal bir makyaj yapar.Ama eğer bir akşam yemeğine ve ya bir davete gidiliyorsa , nasıl o gideceği yere göre giyimi ağır oluyorsa , makyajıda ona göre şekillenir.Birçok makyaj malzemesi kullanılır.

Normal bir günde  lancome ikili göz farı ürünlerinden birini kullanabilir.Gideceğiniz yere göre ve ya o günkü giyimimize göre bunu bayanların kendileri ayarlaması gerekir.

Gece dışarıya çıkacak bir bayanın ve ya birinin düğününe gidecek olan bir bayanın dışarıya çıkmadan önce hazırlanması sadece makyaj için bile bazen 1 saati bulabilir.Çünkü çok uzunca ve ince ayrıntılarda dikkat edilerek yapılan makyaj işlemi uzun bir zamanlarını alır.Çoğu makyaj ürününden faydalanan bayanlar fondöten, maskara ,ruj, pudra ,göz kalemi , göz farı ,dudak parlatıcısı ,kapatıcı krem ve diğer bütüm kremler derken tüm makyaj malzemelerini kullanabilir.Bunları şöyle bir düşündüğümüzde uzunca bir zaman olması da çok normaldir.

Clinique maskara en çok tercih edilen maskaralardan biridir.Bayanların çoğu clinique maskaradan çok memnundur.Maskara ile kirpiklerine güzel bir şekil veren bayanlar , kirpiklerinin çok daha güzel görünmesini sağlar.Bu maskara kirpikleri tek tek ayırarak harika bir görünümün yakalanmasına yardımcı olur.

Bayanlar makyajını bitirimeden son kez tüm makyajını gözden geçirmelidir.Çünkü bazen yanlış sürülmüş ve ya abartılmış bölgeler olabilir.Bu bölgedeki makyajları düzeltip son rütuşları yaparak evlerdinden ayrılabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018