Günümüzde bile insanlar iş sahibi yada meslek sahibi olabilmek için bir yerlerde çırak olarak işe başlamaktadır. Çıraklık yaşını geçenler ise ilk bulduğu fabrikada vasıfsız olarak istihdam edilmektedir. Ve işin kötüsü bir çok insanımız çalışma hayatı boyunca vasıfsız eleman olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Bir çoğuda tehlikeli işlerde çalışması nedeniyle maalesef iş kazaları sonucunda sağlığını yada hayatını kaybetmektedir. Değerli arkadaşlar bu gidişe bir dur demek için çalışma hayatımızı kendimiz tayin etmeliyiz. Kendi kendimizi eğitmeli ve geliştirmeliyiz. Kimse bizim elimizden tutup gel şu eğitimi al, şu mesleği öğren demesini beklemeyin. Daha güzel işlerde çalışmak, daha bol kazanç sağlamak için ilk yapmamız gereken bilgisayar kullanmayı bilmeliyiz. Bilmiyorsanız bile hiç sorun değil, çünkü ücretsiz kursları tanıyacağız.

Bilgisayar Öğren

Neden Bilgisayar Öğrenmeliyim?
Günün büyük bir bölümünü facebook.com’da paylaşım yaparak paylaşın içerikleri beğenerek yada yorum yapmak için değil arkadaşlar biz işimize bakacağız. Gelecek adına nasıl bir iş yaparım, bu işi yapabilmek için nasıl bir eğitim almam gerektiğine bakacağız. İlk öğrenmemiz gereken bilgisayar kullanımı tabiki bu sadece İnternet’e girip, Google’de arama yapacak kadar değil, tüm işlemlerimizi kolayca yapabilecek, kelime işlemci Proğramları kullanabilecek gerektiğinde İnternet ve E-posta işlemlerini gerçekleştirecek düzeyde olmalıdır.

Peki Bilgisayar Öğrenince Ne Olacak?
Yaşınız 35-40’dan aşağı ise bu yazıyı lütfen baştan sona okuyun. Değerli arkadaşlar bilgisayar öğrenmek bizim planımızın ilk adımı olup, diğer aşamalara geçmek için ilk basamaktır. Hiç kimse ilk basamakları yürümeden yukarıya çıkamaz. Bilgisayar öğrendiğimizde sizlere ilk önereceğim proje aynı zamanda sitemizin içerik alanı olan Web Tasarım, Web Proğramlama ve Seo olacaktır. Kendimizi bu alanların birinde geliştirmek için ilk koşul bilgisayar bilgimiz olması gerekir. Web Tasarım, Web Proğramlama yada Seo için lise, üniversite bitirmenize gerek yoktur. Ücretsiz kurslar ve birazda sizin azminiz ile başarılı bir Webmaster yada Seo uzmanı olabilirsiniz. Yapmamız gereken 7-8 ay sürecek eğitim proğramı ile kendimizi geliştirmektir.

Webmaster (Web Tasarımcı) Olabilirsin
Tekrar söylüyorum değerli arkadaşlar web tasarım yapmak, web tasarlamak yani webmaster olmak için üniversite mezunu olmanız gerekmez önemli olan azim ve öğrenme isteğidir. Ücretsiz Web Tasarım kursundan alacağınız temel bilgiler ile yola çıkarak yolun devamında hem yürüyecek, hemde öğrenneceksiniz. Bunun için bilgisayar bilgisi olmazsa olmaz kurallardan biridir. İşte bu yüzden bilgisayar öğrenmeliyiz.

Seo Uzmanı Olabilirsin
Web sitelerinin arama motoruna uygun haline getirilmesine kısaca Seo denmektedir. Google’nin istediği kriyerleri öğrenip, kurallara uymaktan başka birşey değildir. Şuan dünyanın en önemli işleri arasında yer alan Seo eğitimi için öncelikle Ücretsiz Web Tasarım eğitimi almış ve temek düzeyde bilgimiz olması gerekir. Yine aynı şekilde Ücretsiz Seo Kurslarından yararlanarak yolumuza devam edeceğiz.

Ücretsiz Bilgisayar Kursları (Hafta içi, Hafta sonu )
Evet arkadaşlar yukarıda ki satırları okudunuzsa bilgisayar eğitimi ile başladığımız süreci web tasarım eğitimi ile devam ettirdik, devamında ise geleceğin meslekleri arasında yer alan Seo ile devam ettik, bu aşamaya geldiğinizde siz artık en çok aranan elemanlardan birisiniz. Artık siz vasıfsız bir eleman değilsiniz.

Peki bu ücretsiz kursları nerede bulacaksınız? bu sizin yaşadığınız şehre bağlı olarak değişecektir. Tüm Türkiye’de hizmet veren Halk Eğitim Merkezi ile ayrıca bazı Büyükşehir, İl ve İlçe belediyelerinin açtığı ücretsiz sanat ve meslek kurslarından yararlanacağız. İstanbul’da yaşayanlar için İsmek, Ankara Beltek, İzmir İzmeb, konya Komek gibi onlarca ücretsiz Bilgisayar Kullanımı + Web Tasarım eğitimi verecek merkezler bulunmaktadır. Size en yakın ücretsiz kursları görmek için yandaki linke tıklayabilirsiniz. www.ismekkurs.com/ismek-bilgisayar-kursu

Evet arkadaşlar şimdilik aktaracaklarım bu kadar olup, tabiki bilgisayar öğrenerek yapabileceğimiz işler sadece Web Tasarım & Seo olmayacaktır. Bununla ilgili daha çok kurs önerisinde bulanacağım. Örnek sizde başarılı bir CNC (torna) operatörü olabilirsiniz. Bu sadece bir örnek olup, biraz incelemeye başlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018