Selamun aleyküm değerli arkadaşlar farklı bir seo anlatımı ile yine bir araya gelmiş bulunuyorum.  Bu dersimde sitelerimizin sıralamasını etkileyen ve ziyaretçi kaynağı olarak görebileceğimiz bir diğer backlink kanalı olan video sitelerini ele alacağız. Video sitelerinden kastım youtube, dailymotion, Vimeo gibi dünyaca ünlü sitelerden oluşacaktır. Her sektör için gerekli ve kazançlı bir işlem olacak olan video backlinkler sizlere olumlu dönüşler sağlayacaktır. Konumuza geçmeden önce dilerseniz bir önceki dersimizi inceleme olmayan arkadaşlarımız için bir hatırlatma yapalım. Bir önceki ders:  Sosyal Ağlardan Backlink

Video Backlink

Bir çok arkadaşımız mutlak bildiği konular belki çok basit gelecek olsada bir çok insanın yabancı kaldığı konular olduğu unutulmamalıdır. Buna binaen konuyu özetle ele alıp sizlere göstermek için bir uygulama videosu yükleyeceğim.

Video Backlink Nasıl Alınır?
Evet değerli arkadaşlar video sitelerinden sitemiz yada alt sayfamız için backlink alma teknikleri için gerekli konulardan birisi video sitelerine kayıt olmak youtube için gmail hesabı olanlar otomatik giriş yapabilir. Diğer dailymotion ve vimeo içinse kayıt olmanız gerekecektir. Kayıt olduktan sonra ilk işlem video upload etmektir. Yani bir videomuz olması gerekiyor illede kamera ile çekilmiş olması gerekmez en amatörce yapılmış ir slayt resim akışı bile olabilir.

Youtube Dailymotion Video Yükleme
Evet arkadaşlar bir videomuz var dikkate din aynı videoları kullanmaktan kaçının, farklı hale getirin, örnek bir klip bir çok insan aynı klibi hiç el sürmeden yükler sizi bunu direkt olarak kullanmak yerine az bir farklı hale getirin süresini uzatacak yada kısaltacak küçük bir işlemle bir çok videodan özgün hale gelmesi mümkündür. Örnek olarak video sonuna 2 3 saniyelik bir süre ekleyerek site adresi vs ekleyebilirsiniz. Diğerleri 10 saniye ise sizinki 12 saniye olur yada kendiniz bir video hazırlarsınız hepten özgün olacaktır.

Youtube Video Yükleme Backlink Alma
Dünyanın en gelişmiş video sitesi son aylarda Türkçe sitesinide açarak ülkemiz için daha kullanışlı hale gelmiştir. Youtube video yükleyip backlink alma konusunda iki farklı alandan faydalanacağız. 1. Alan video başlığından link alma 2. alan ise en çok kulalndığım tavsiye ettiğim kısım olan video açıklamasından aşağıdaki resimden uyguladığım video ekleme şeklini görebilirsiniz.

youtube video yükleme

Dailymotion Video Yükleme Backlink Alma
Bu siteden ise backlink alma yöntemi youtube tam tersi yönde olacaktır. Çünkü video açıklamasına eklenen url link halini almaması nedeniyle pekte işinize yaramayacaktır. O nedenle video başlığını çok uzun tutmayarak başlık bitimine müteakip site adresi eklemeniz etkili olacaktır.

dailymotion video yükleme

Vimeo Video Yükleme Backlink Alma
Yukardaki video siteleri kadar izleciniz olmasada amaç backlink almaktır. Başlık kısmında link eklemeyin bu sitedede video açıklaması kısmına site adresi yada alt sayfa linkinizi ekleyebilirsiniz.

vimeo video yükleme

Video Yükleme Hataları

Bir çok video denk gelmişimdir. Düzensiz video ekleme ve alakasız videolardan alınan backlinler size zamanla zarar verecektir.
Mutlaka video başlığınızı alakalı ve akıcı kelimelerden seçiniz. Video açıklamasını boş bırakıyorsunuz kesinlikle özetleyici en az 5 6 kelime bir şey yazmalasınız. Anahtar kelimeler 7 – 8 adet olmalı alakalı kelimelerden olmalıdır. Örnek WordPress etiket sistemi gibi düşünebilirsiniz. Size ait olmayan videoyu aynen kullanmayın az farklılaştırın süreyi uzat kısalt ekleme vs yaparak.

Video Backlinkler Sadece Ana Sayfaya Olmamalı
Diğer bir hatada bu yönde olmaktadır. bir çok link inşası ana sayfaya yapılarak hata yapılmaktadır. Ana sayfa dışında alt sayfa ve kategorilerede dağıtım yapılarak denge sağlanmalıdır. Bunu daha net anlamak üzere uygulama yaptığım web site için bir sayfa hazırladım Alvina tesettür giyim firmaları arasında başarılı bir çıkış yaşaması nedeniyle rekabeti adıma dım yükseliyor. Bu firmayı tanıtan yazılar yazdım sosyal ağlarda tanıttım ve şimdide Video sitelerinden destek alacağız.

Videoların Üst Sıralarda Çıkması
Video eklediniz ama videonuz izlenme sayısı hiç ilerlemiyor. Neden olabilir tabiki aramalarda üstlerde çıkmaması ve bir diğer etken videonuzun google aramalarında çıkmamasıdır. Videoların üst sıralarda çıkması için videonuzu sitenizde, facebook profiliniz yada sosyal ağlarda payaşın izlenimi artırın ve keyfinize bakın. Bu dersimizde bu kadar arkadaşlar konu hakkında soru öneri ve görüşlerinizi lütfen iletiniz. Allaha emanet olun Bu dünyaya geliş amacımızın Allaha kulluk etmek olduğunu sakın unutmayın her isteğinizi yüce yaratandan isteyin Rabbim siz ve sevdikelrinize başarı ve huzur versin.

Kaynak: Seo Dersleri 6

5 Comments

Add a Comment
 1. paylaşım için tşk.

 2. Emeğinize sağlık gerçekten son derece açıklayıcı bir anlatım olmuş.

 3. vermiş olduğunuz bilgiler çok iyi ve açıklayıcı yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı sizlere teşekkür ederim kolay gelsin.

 4. Güzel paylaşım olmuş teşekkürler.

 5. Çiftçileri çok büyük bir rahatlık sağlayan çapalama makineleri toprağın işlenmesi ve ekime hazır hale getirilmesine büyük katkı sağlamaktadır. Elle çapa yapmaya göre çapalama makineleri çok seri hızlı bir şekilde toprağı işlemektedir. Çapa makinelerinin özellikle sert ya da fazla yumuşak olan ve üzeri çakıllarla, taşlarla dolu arazilerde çiftçilerin rahat bir şekilde çalışmalarına çapa yapmalarına olanak sağlamaktadır. Çok sert topraklarda uzunca süre nadasa bırakılan topraklarda bile rahatlıkla kullanılmakta olan çapa makineleri aynı zamanda kullanım kolaylığı olarak en kolay ve rahat kullanılan makineler arasındadır.
  Türkiye’nin Tarım Marketi Telli Tarım’dan Çapalama Makinaları
  Çapalama makineleri yakıt türüne, motor hacmine büyüklüklerine göre, kullanım alanlarına göre farklılıklar göstermektedir. Çapa makinelerinde yakıt türüne göre benzin yada dizel yakıt seçenekleri bulunmaktadır. Yakıt tasarrufu bakımından bakacak olursak dizel motorlu çapa makineleri daha tasarruflu yakıt tüketimine sahiptir. Çapa makineleri boyut olarak portatif olduğu için traktörlerin giremediği alanlarda oldukça yüksek performans vermektedir. Toprağı en engebeli arazilerde bile çapalayıp havanlırma vazifesini oldukça güzel üstlenmektedir.

  Bir çok farklı farklı boyutta bulunan çapalama makinelerinin en temel özelliklerinden birisi de arka ayar çubuğunda derinlik ayarı bulunmasıdır. Bu ayarın yanı sıra hem çapa makinesinin hızı ayarlanır hem topraktaki parçalanma oranı ayarlanmış olur. Çapa makineleri imal edilirken kullanıcının rahatlığı baz alınarak tasarlanmıştır. Çapa makineleri pulluk kullanımı da oldukça kolaydır. Derinlik ayar çubuğu sökülerek pulluk takılabilir. Modellerine göre çok farklı amaçlarda da kullanım olanağı sunulmakta örneğin çayır biçme aparatı takılabilen çapa makineleri bulunmaktadır. Bu sayede ekstra olarak bir makine daha almanıza gerek kalmayacaktır. En önemli özelliklerinden birisi çapa makinelerinin arkasına takılabilen römork diyebiliriz. Römork sayesinde kullanıcıya oldukça yüksek rahatlık sağlamaktadır.

  Çapalama makineleri hakkında bukadar çok özellikten bahsettik ancak yüzlerce marka model arasından hangi çapalama makinesini tercih edeceksiniz ? Çapalama makinesi seçiminde öncelikle acele karar vememelisiniz mutlaka işi bilen güvendiğiniz bir kişiden yardım almalısınız. En temel olarak makine seçiminde çapalama makinesini kullanacağınız alanı iyi tespit etmeniz ve gözlemlemenizdir. Taşlı toprak mı ? Sert zemin mi ? Arazi genişliği ? bunlar çapalama makinesi seçerken oldukça önemli kriterlerdir. En önemlisi güvenilir firma aracılığıyla onların sizleri yönlendirme ile en doğru seçimi yapmanız olacaktır.

  https://www.tellitarim.com.tr/ Tarım Marketi – Çapalama Makinaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018