WordPress eklenti derslerimizin 2. dersi ile devam ediyoruz değerli arkadaşlar ilk dersimizde yazılar, sayfalar ve resimlerinizin haritasını oluşturma eklentisi olan sitemap eklentilerini incelemiştik. bugün ise wordpress sitelerinin olmazsa olmazsı bir seo eklentisi olan All in One Seo Pack eklentisini inceleyeceğiz.

Bir Önceki Eklentimiz:  WordPress Sitemap Eklentisi

All İn One Seo Pack

Eklentinin amacı basitçe özetlemek gerekirse tüm yazılar ve sayfalarınız için meta oluşturmayı sağlıyor arkadaşlar yani tüm yazılarınıza farklı olarak  Title (Başlık) Description (Açıklama) ve Keyword (Anahtar Kelimeler) belirlenmesi için ekstra bir özellik katmasıdır.

Seo Eklentisi Avantajları: Eklentinin neden gerekli olduğunu avantajlarını sayarak ele alalım.

 • Sitenizi Spam Durumuna Düşmekten Kurtarır
 • Sitenizde Yenilenen Başlık ve Açıklama Olmasını Önler
 • Her Sayfaya Özel Başlık ve Açıklama İmkanı Sunar
 • Metaları Doldururken Karakterleri Sayarak Sınırı Aşmanızı Önler
 • Ana Sayfanın Metalarını Özelleştirmenizi Sağlar

Metalar: Bir sitenin en çok dikkat edilmesi gereken noktalarından birisidir dikkat edilmezse sitenizden verim almanız mümkün olmaz yada çok kısa sürecektir değerli arkadaşlar.

All in One Seo Pack Eklentisi Kurulum

Evet arkadaşlar şimdi kuruluma başlayıp ayarları ile devam edeceğiz.

Eklenti Adı: All in One SEO Pack

Eklentiler bölümünde yeni ekle tıklayarak açılan bölümde ara linki tıklayıp ismini yazıp arayarak yada popüler linkinden ilk sayfada bulabilirsiniz en popüler eklentiler arasındadır milyonlarca sitede kullanılan bir eklentidir arkadaşlar.

Wordpress Seo Eklentisi

WordPress Seo Eklentisi

Evet Kurup etkinleştirdik ve sitemizin üst kısmında kırmızı arkaplan rengiyle uyarı çıktı paniğa kapılmayın o sadece size ayar yapmanız için aktif etmeniz için uyarıdır.

Ayarları yapmak için kırmızı uyarıda bulunan linke tıklayabilir yada wordpress menü ayarlar kısmından All in One Seo linkine tıklayarak ayar sayfasına ulaşabilirsiniz değerli arkadaşlar.

WordPress Seo Eklentisi Ayarları

Ayarları oldukça sade ve basittir arkadaşlar önce enabled diyerek aktif edeceğiz ve ana sayfamızın meta bilgilerini doldurmak yeterli olacaktır buyrun birlikte görelim.

 • Disabled yani aktif olmayan seçeneği Enabled yaparak akif hale getirin
 • Sitenizin (Ana Sayfanız) Başlığını akıcı bir dille yazın
 • Açıklaması yine akıcı bir dille yazın
 • Anahtar Kelimeleri 7-8 taneden fazla olmayacak şekilde ekleyin

Gerekli alanları doldurduk ve en altta yer alan Seçenekleri güncelle butonuna tıklayarak ana sayfamızın metaları hazır hale gelmiş oldu.

Yazılar ve Sayfalarda Seo

Ana sayfamızı özelleştirdik peki yazı ve sayfalarımızı nasıl yapacaz yada onlara gerek yokmu sorusuna verilecek cevap her sayfanın kendine özgü metası olmalıdır arkadaşlar.

Yazı ve sayfaları hazırlarken sayfanın en altında yer alan meta kısmından yukarda yaptığımız işleme benzer şekilde o sayfa yada yazıya uygun başlık, açıklama ve anahtar kelimeleri girmelisiniz yazınızı yayınlamadan önce.

Wordpress Yazı ve Sayfalarda Seo

WordPress Yazı ve Sayfalarda Seo

 

Bu dersimizde bu kadar arkadaşlar bu özelliği kullanın sitenizden gerçekten verim alacak ve faydasını mutlaka göreceksiniz.

8 Comments

Add a Comment
 1. merhaba öğrenmek istediğim örnek http://www.siteadresi.com/?p=99
  Yerine http://www.siteadresi.com/ornek_site.html Nasıl yaparım HTML ile linklerin bitmesi için herhangi bir eklenti var.Ben bu seo nun linkleri HTML ye cevirdiğini biliyordum ama öyle değilmiş galiba.

  1. Merhaba daha önce bir yazımda anlatmıştım “Kalıcı Bağlantılar”

   https://www.webmasteryolcu.com/wordpress-dersleri-ayarlar-ve-kalici-baglantilar-ders-4.html

 2. merhaba dün akşam buraya yazdığım yorumum neden onaylamadınız çok merak ettim doğrusu kimsenin bilmesini isteyemeyeçeğiniz sorumu sordum acaba veya benim sorunumu nakit ödereyerekmi yapılıyor.Çok ayıp ettin sayın site sahibi kardeşim

  1. Öncelikle sizin gibi bende bir insanım evim işim sorumluuklarım var burası dışında her dakika site başında olmam beklenemez sanırım ayrıca Allah rızası için yapıyorum nakit için değil

 3. Teşekkürler admın güzel anlatım

 4. WordPress Seo Eklentisi Ayarları aradığım konuydu

 5. meta işlemini şimdi öğrendim ama sayfamı yayınlamış bulundum bir kere.metalarıda yeni girmiş oldum.kurtardım sayfamı umarım.

  1. Hatanın neresinden dönsen iyidir güncellemiş oldun siteyi seo için oda bir gerek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018