Merhaba değerli arkadaşlar buün gördüğüm lüzum üzerine böyle bir konu açma gereği hissettim konumuz tek bir başlık altında ilerleyecek olup aslında çok büyük önem taşıdığını konu sonunda net anlayacaksınız. Sitelerinizde yer alan Title ve descriptin kısımlarına ne kadar dikkat ediyorsunuz. Başarılı bir webmaster için en önemli etkenlerden birisi olarak gelir yazacağı içeriği yayınlamadan kafasında title (Başlık) netleşmiştir.

Title Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle title nedir onu anlayalım title sizin sitenizden çok google için kullanacağımız bir parametredir. Örnek bir mağazanız var mutlaka camda reklam yazı vs olur peki ordaki yazıyı akıcı, okunaklı ve çekici yazmak istemezmisiniz. Dükkanınızın önünden geçen okusun ilgisini çeksin ve evet işte aradığım bu demesi için bu gereklidir.

Title Oluşturma

O halde google aramasıda bir dükkan ziyaretçi aradı ilk sayfada 10 site buldu camakenlere bakıyor (Title, Description) okuyor hoşuna gideni doyurucu bulduğu siteye giriyor. Demekki title bizim için çok önemli bir pazarlama aracıymış arkadaşlar.

Title Karakter Sınırı Varmıdır?
Evet arkadaşlar bir standart vardır kısa olmayacak en az 2 -3 kelime olmalı çok uzun olmayacak ideal 60 maksimum 70 karakter title girmelisiniz. Zaten seo eklentisi kullananlar içinde eklenti kalan karakter sayısını göstermektedir.

Title Oluştuma Tekniği
Title her zaman siz yazınızı yazmadan hazırdır. yok ben yazacak birşey bulamıyorumki diyorsanız siz zaten yeterince istekli değilsinizdir. Bakın birlikte bulalım bir konu yazacaz önce konuya başlık buluruz.

Konu: 7iklim Pardesü fakat ben başlıkta sadece 7iklim kullandım kelimeyi linkten elde ederim alt başlıklarda ise 7iklim pardesü kelimesini elde ederim düşüncesi ile şimdi geçelim başlığa ve insanların yaptıkları hataları aşağıda örneklerle göreceğiz.

7iklim – Hatalı başlık çok kısa
7iklim Pardesü – Hatalı ziyaretçi için yeterli değildir
7iklim, 7iklim pardesü – Hatalı adım adım spam durumu
7iklim giyim, 7iklim pardesü, 7iklim tesettür – Hepten hatalı bunu özellikle çok yapılıyor.

Spor, siyaset, sinema, gündem böyle sıralayıp gidiyor bir çok arkadaşımız.

Peki 7 iklim için ideal başlıkları oluşturalım o halde

7iklim pardesü ve tesettür giyim modelleri
Bayanlar için en şık 7iklim pardesü çeşitleri
7iklim pardesü modelleri ve satış mağazası detayları

Evet arkadaşlar yukardaki gibi akıcı, ilgi çekici lakin aldatmadan çekici başlıklara yer vermeliyiz. Aldatıcı başlıklar sitenize zarar verir. Nasıl zarar verir olmayan birşeyi sitenizde varmış gibi göstermek ziyaretçinin sitenize girip size küfür edip çıkmasını sağlar hemen çıkma oranını yükseltip site kalitnizi düşürecektir.

1 Comment

Add a Comment
  1. Gerçekten güzel anlatım olmuş bunlara dikkat etmek gerek, (Konu Dışı) Birde sizden WPSEO.de eklentisin ayarlarını istiyoruz bu konuda mevcut makaleler yok piyasada en iyi ayarları naıl yaparız 3.x version’un analtımı yaparasanız çok sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018