Merhaba değerli web site sahiplerinin yakın dostu olan google son aylarda yaşanan dalgalanma sonucu bir çok site sahibini amansız bir arayış içine sürüklemektedir. Arama sonuçlarında kaybolan siteler webmasterleri anlık panikletme ve tedirlinliğin verdiği durumla gerekli gereksiz işlemler yapmaktalar. Son aylarda eski yeni farketmeksizin karşılaştığım sorunla sonuçlarda saatlik ve günlük bazda siteniz sonuçlardan kaybolabilir.

Google Dalgalanmaları ve Sonuçları
Sitesi kaybolan webmaster öncelikle sakin olarak hareket etmeli ve ani karar almalalıdır. Öncelikle aramadan kaybolmanın mahiyeti incelenerek kelime bazlımı yoksa tüm siteyi etkikeyen bir durummu bu tespit edilmelidir.

Sitem ana kelimede kayboldu diğerlerinde var diyorsanız rahat olun geri gelecektir. Bu bir sorunun sinyali olduğunu dikkat etmeniz gereken o kelimenin sitenizdeki yoğunluğunu ele almalısınız.

Google Dalgalanma

En basit kelime yoğunluğu kontrol etmenin yolu Chrome ile web sitenize girin ve Ctrl + F arama tuşları ile o kelimeyi arayın ve bulunan sonuçların rakamına bakınız. Yoğunluk nasıl anlaşılır: Ana sayfada görünen kelime oranını kabaca tespit edin örnek 500 kelime çıktığını farzederek %3 – %5 oranında olmalıdır. Yani 500 kelime içinde hedef kelimemiz maksimum en fazla 7 8 defa yer verilmeli hadi 10 olsun tehlike sınırına ulaşalım.

Evet arkadaşlar sakın google tuzağına düşüp oraya buraya saldırıp onu sil bunu değiştirme hatasına yapmayın sağlam siteyi ani ve büyük değişimler sonucu uçurursunuz.

Başarılar değerli arkadaşlar

1 Comment

Add a Comment
  1. Google Dalgalanma.Benim Siteyede “kopyalanmış içerik” Diye Manuel Bir İşlem Yapmışlar.Bütün Sayfaları Sildim Baştan Uydurup Uydurup Sabaha Kadar Tek Bir sayfa yaptım koydum değerlendirme gönderdim ve tekrar aynı “kopyalanmış içerik” diye kabul edilmemiş.sonra sayfayı sildim bomboş bir sayfa koydum tekrar gönderdim ve 20 eylülde yine bir mail google den “kopyalanmış içerik” barındırdığı belirlenmiş.Bir Çok Sektörde Kelime bazında aramalara bakın ilk sayfalarda hiç site kalmamış genelde intoko,youtube,vimeo yada yabancı siteler çıkıyor.Reklam geliri uğruna Google Suç İşliyor ve Haksız yere kurumsal siteleri siliyor yada geriye atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018