Tanıtım Yazısı

Tanıtım Yazısı

Tanıtmak gelişmek ve tanınmak hiçte zor bir kavram olmasa gerek size özel olarak sadece 15 dakikananızı ayırarak hazırlayacağınız tanıtım metni ile tanıtmak, duyurmak ve tanınmasını istediğiniz her şeyi sadece 15 dakikanızı ayırarak başaracağınızı unutmamalısınız. Tanıtım yazısı olarak bir web sitesi, bir ürün, yada bir haber yada duyuru her şeyi en kolay şekilde tanıtmanın yollarından biriside tanıtım yazısı yayınlatmak olacaktır.

Haber sitesi tanıtım yazısı yayınlama ile firmanızın reklamını yapmak, arama motorlarında üst sıralara çıkmak ister misiniz? Haber sitelerinde tanıtım yazısı yayınlatarak sitenizin ya da firmanızın reklam çalışmalarında ciddi bir yükseliş yakalayabilirsiniz. 10 liradan başlayan fiyatlarla en kaliteli ve en özgün tanıtım yazısı yayınlama hizmeti sunan satıcılar SadeceOn’da! Siz de hemen SadeceOn’a gelin ve bu fırsatı kaçırmayın!

Webmasteryolcu.com olarak sizlerin yaptığı web sitelerini alanında googlede ilk sıralara gelmesini sağlamak amacıyla tanıtım yazısı alınmaya bşlanmıştır. Alanında bir çok google başarısı ve %100 özgün içeriği ile anlık indexlenme konumuna sahip olan web sitemizden tanıtım yazısı alanlar hedefledikleri kelimelerde etkisini görmektedir.

Tanıtım Yazısı Faydaları
Neden tanıtım yazısı yayınlamalıyım sorusuna en güzel yanıt web sitelerini ele alarak örnek verelim yeni bir web sitesi yaptınız veya web siteniz istediğiniz hak ettiği sıralamada olmadığını düşünüyorsunuz.

Google sıralamalarda yükselmenin en önemli etkenlerinden birisi olan web sitenizi yada sayfalarınızı özgün makaleler ile başarılı ve özgün içeriğe sahip google nezdinde başarılı sitelerde tanıtım yaparak ve hazırladınız yazı içerisinden abartmamak kaydıyla link vermektir.

Makale içinde link aldığınız kelimede sizi destekleyecek olan tanıtım yazınız kısa sürede faydasını görüp güvenle üst sıralara gelmek için google ve seo uzmanlarıncada önerilen en etkili yöntemlerden birisidir.

Tanıtım Yazısı Örneği

Web sitemizde yayınlanmasını istediğiniz tanıtım yazılarınız için örnek bir tanıtım yazısı nasıl olması gerektiği ve kalıcı bir başarı elde etmek için dikkat etmeniz gereknleri şimdi aşağıda özetleyeceğim. Seo yönünden çok önemli olan tanıtım yazıları seoya uygun olmasına dikkat ediniz.

 • Özgün bir yazı olmalı bir site yada kaynaktan kopya olmamalı
 • 200 250 Kelime tamamlamaya çalışmalısınız kısa olmamalı
 • Mümkünse resim içermeli hatta resimde site adresiniz ve iletişime yer verin
 • Yazı içerisinde H1 H2 başlıklara mutlaka yer vermelisiniz
 • Kullandığınız H1 türü başlıklar sıralama düzenine dikkat etmelisiniz
 • Yazınızda bold (Kalın) ve yatık (italik) cümlelere yer vermelisiniz.
 • Önem verdiğiniz kelimeleri başlık halinde kullanmaya özen gösteriniz
 • Hedeflediğiniz kelimeyi abartmadan cümle aralarında kullanınız.

Webmasteryolcu.com Tanıtım Yazısı Avantajları

Vereceğiniz tanıtım yazısında örnek bir web sitesi tanıtımı olarak ele alırsak yazı içerisind eklyeceğiniz maksimum 3 adetten oluşan linkte önemsediğiniz kelimelerden oluşmaktadır. Yazı içerisinde kullanılacak linklerin googlede sizin güvenle ilk sıraya doğru yükselmesini sağlayacaktır.

Backlink sayınızı ve özgün siteler tarafından kefil olunduğu anlamına gelen makale reklamları ile sitenizin google nezdinde güvenilirliği artarak artık hedeflediğiniz kelime sizin için tesadüf değil başarı anlamına gelecektir.

Ücretsiz Tanıtım Yazısı

Webmaster sitesi ve web tasarım dersleri alanında yayın yapan web sitemizden satın alacağınız tanıtım yazısına ek olarak sitenizin kategorisine uygun olarak 2 farklı web sitemizde daha yayınlanacaktır. Maksimum 3 adet link ekleyebileceğiniz tanıtım yazınız için aşağıdaki avantajlara sahip olacaksınız.

 • 3 Farklı siteden yazınızı farklı hale getirip yayınlama
 • Tanıtım yazınız için 9 Türkçe imleme sitesine ekleme
 • Yazınız için 5 yabancı yüksek prli imleme sitesine eklenecektir
 • Tanıtım yazınız için facebook, twitter, frienfeed sosyal ağlara ekleme
 • %100 Özgün İçerikli Sitelerdir
 • Seo Konusunda Başarımız Kanıtlanmıştır

Tanıtım yazılarınız sizin tarafınızdan hazırlanacak olup yazma imkanı olmayanlara yardımcı olunmaktadır. Seoya uygun hale getirilmei tarafımızdan yapılacak olup çok kısa içerikli yazılar kabul edilmemektedir. Yayınlanmasını istediğiniz yazılarda düzenleme sonrası sizden onay alınmaktadır. Tanıtım yazısı almak için iletişim bölümünden dileyen telfon numarasıda ekleyerek telefonla iletişim kurmamızı sağlayabilir eklemeyen bireyler içinse mail ile ulaşım yöntemi kullanılacaktır.

Tanıtım Yazısı Ücretimiz 50 TL Değil sadece 20 TL
Ödeme Yöntemi, Banka havale EFT, (Akbank,Finansbank) – Paypal Kredi Kartı, PTT Posta Çeki hesabına yapılabilir.

About SEO Uzmanı Mustafa Gövercin

Merhaba arkadaşlar ben SEO uzmanı Mustafa Gövercin yaklaşık 20 yıldır İnternet siteleri ve SEO konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. İnternet siteleri ile tanışmam 1999 yılına uzanmaktadır. Windows 95 işletim sisteminin olduğu ve harici depolama aracı olarak 1.44 MB alanı olan disketli bilgisayarlarla başlamıştım.

Mustafa Gövercin
Esenyurt Belediyesi kültür merkezinde öğrendiğim bilgisayarı o zaman yeni açılan ve hızla yaygınlaşmaya başlayan İnternet kafe türü yerlerde geliştirme imkânı bulmuştum. Çünkü kendime ait ne bilgisayar nede İnternetim vardı. İnternet kafede insanlar o dönemin en ünlü Chat (sohbet) programı Mirc ve ICQ ile vakit geçirirken ben Word ile yazı yazarak parmaklarımı hızlandırmaya çalışıyordum.

Sonrasında İnternet sitelerini incelemeye ve onların nasıl yapıldığını merak etmeye başlamıştım. Karşıma HTML işaretleme dili çıktı. O zaman henüz CSS stil dili bulunmuyordu. Biraz oradan bilgi, biraz bir yerden kod çalma derken site olamayacak kadar kötü siteler yapmaya başlamıştım.

İlk sitem sadece 10MB hosting olan bedavaweb.gen.tr olduğunu söylemeliyim. Eskiden free hosting kelimesi en çok aranan kelimeler arasında yer alıyordu. Çünkü hosting fiyatları gerçekten fahiş fiyatlarla satılıyordu. Depolama alanı ise oldukça azdı. İnsanlar bu nedenle özellikle yabancı kaynaklardan ücretsiz hosting alarak bir şeyler yapmaya çalışıyordu. Hatta bu hizmeti verenlerin büyük bir bölümü sitenize rahatsız edici reklamlar koyardı. Reklam koymayanlar ise çok kaliteli oldukları söylenemez. Bende Atspace.com sitesinden 50MB fakat MYSQL veritabanı olmayan birkaç hosting aldım. Halen o sitelerin açık olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle Atspace firmasına yürekten teşekkür ediyorum.

Toplistler ve Dizinler Çok Yoğun Kullanılıyordu

Google 1998 yılında kurulmasına karşın tam olarak etkin hale gelmesi 2002 sonrası olmuştur. Biz o süreçte sitelerimize trafik çekebilmek için yerli ve yabancı toplist, dizin sitelerini kullandık, o nedenle sitelerin alt (footer) kısmı toplist ve dizinlerin verdiği banner çöplüğü haline gelirdi. Çünkü bir toplist ya da dizinde siten yer alması için o banneri eklemek zorunda kalıyorsun. Tabii ki şuan bu tür siteler tamamen yok olmasa bile sayıları bir elin parmakları kadar az diyebilirim. Arama motoru olarak Yahoo.com daha eski fakat ABD’den başka ülkelere hayrı yok diyebilirim.

Eskiden SEO Diye Bir Şey Yoktu

Çünkü Google algoritmaları çok amatörce çalışıyordu. Bir kelimede ilk sayfaya gelmek için Title kısmına yazman yeterli olurdu. Daha fazla kelimede yer almak için kelimeler arasına virgül koyman yeterli diyebilirim. Şuan 60-70 karakter olan Title (başlık sınırı) eski sistemde title etkili olduğu için insanlar 600-700 hatta daha fazla başlıklara yer verirdi. Çok iyi hatırlıyorum sitemin biri Hülya Avşar kelimesinde ilk sırada çıkıyordu. Hülya Avşar ile ilgili hiçbir içerik ya da görsel olmadığı halde! Çünkü title Hülya Avşar yazması yeterli oluyordu.

2004 Yılında Google Adsense İle Kazanmaya Başladım

Bu işe başladığım ilk zamanlarda bu işlerden para kazanmayı hedefliyordum. İlk olarak kitapyurdu.com gibi sitelerin reklamını alarak başladım. Fakat biriken paramı hiçbir şekilde ödemediler. Şuan büyük bir şirketiz diye övünseler bile geçmişte benim gibi insanların küçük meblağ olmasına karşın ödemedikleri ve hiçbir şekilde cevap vermedikleri haklarını eminim unutmazlar.

Tabii ki böylesi başarısız Türk sponsorlar sonrası Google Adsense Türkiye’de de başvuru almaya başladı. Bende kayıt oldum ve reklam yayınlamaya başladım. İlk ödemem 1400$ değerinde olmuştu (birkaç aylık reklam yayını sonrası) çek gönderdiler. O zaman Havele vs yoktu, çek gönderdiler ama ne yapacağımı bilemiyorum. Bankaları dolaşmaya başladım. Çözüm bulan banka neredeyse hiç çıkmadı. Hatta Ziraat Bankasında görevli bir ihtiyar artık sinirimi dayanılmaz hale getirmişti. Koydum önüne bakmadan bile ne bu diyerek artistçe bir yaklaşımda bulunmuştu. Neyse ki Akbank görevlisi durumu anladı ve sorunu çözdü. Çeki bankaya veriyorum 20$’da işlem ücreti ödüyorum. 1 Ay sonra çekin ödemesi hesabıma geçiyordu.

Eğitim, Moda, Turizm Siteleri Yaptım

Google Adsense ile kazanmaya başlayınca artık sitelerimin sayısını artırmaya karar verdim. Bu kapsamda başlıkta da belirtildiği gibi eğitim, moda ve turizm alanında siteler yaptım. Fakat şuan ki kadar başarılı içerik oluşturduğum söylenemez. Bu nedenle sitelerim birçok algoritmadan zarar gördüler. Bunlar benim için aslında engel ve tecrübe oluyordu. Böylece Google’yi daha iyi anlama ve kurallara adapte olmayı öğrendim.

Sağlık Alanında Hizmet Vermeye Başladım

2009 Yılında Webmastersitesi.com yöneticiliği yaparken bir iş ilanı konusu açıldı ve ben başvuru yaptım orada başladım. Tek şubesi olan bir sağlık merkeziydi. Başladığım o işte 10 yıl geçti ve halen devam ediyorum. 1 Olan şube sayısı 3 tanesi İstanbul’da olmak üzere 6’ya yükseldi. Bu süreçte yaklaşık 100 sitenin tasarım ve SEO işlemlerini gerçekleştirdim.

Sağlık Alanında İçerik Oluşturmayı Öğrendim

En sevdiğim şeylerden biri haline gelen sağlık alanında yazı yazmak, öğrenmek, öğretmek daha önce yaptığım işlerin tümünü geride bıraktı diyebilirim. Çünkü bazı hastalıkların çok kolay nüfus ettiğini öğreniyorsun. İnsanlar çok basit, çok kolay önlemlerle hastalıklardan korunabileceğini öğreniyorsun. Bu bilgiyi bir an evvel insanlarla paylaşmak için heyecanlanıyorsun. Bu nedenle sağlık alanında her yazıyı yazabilirim. Tabii ki henüz ilgilenmediğim alanlarda önce araştırma ve öğrenme süreci olacağı için bazen 2-3 saat geç bitebilir.

Bundan Sonraki Çalışma Alanım Sağlık Siteleri

Bugüne kadar yaptığım işler arasında en keyiflisi olan sağlık ve doktorlarla bir arada çalışma güzelliğini devam ettireceğim. Bunda sonra her işi yapmak, her sektörde yer almak yerine sadece sağlık sektöründe olarak, hastaneler, klinikler ve doktorların İnternet siteleri ve SEO çalışmalarını yapacağım. Çünkü severek yaptığım bu işte daha başarılı oluyorum. Böylece hizmet verdiğim kurum, kuruluş ve bireylere faydalı oluyorum.

3 comments

 1. merhaba kolay gelsin sitem filitrede acaba tanıtım yazısı faydalı olurmu teşekkürler iyi çalışmalar.

  • WEBMASTERYOLCU

   Yalçın: Siten kanser olmuş, vücuttaki kanserli hücreyi temizlemeden olmaz. Yani sitendeki sorunu düzeltmeden bir işe yaramaz.

 2. Araştırmacı Ve Gözlemci Birisi Olarak Böylesine Güzel Açıklayıcı Deyimi Yerinde Özgün Makaleler Bulmak Artık Bu Zamanda Zorlaşıyor Sırf Yazıt Olsun Diyerek Blog larını Yüzlerce Yazıyla Donatan Çöp Sitelerden Ayrışım Olarak Bu Makaleyi Hazırlayan Arkadaşın Emeğine Teşekkürler Ederek. Bilgime + Bilgi Katkıda Bulunduğunuz İçin Şahsi Olarak Saygılarımı Sunarak İyi Çalışmalar Dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir