Ücretsiz Seo Danışmanlığı

Seo Analiz

Merhaba arkadaşlar günümüzün olmazsa olmazlarından birisi haline gelmiş olan Seo Arama motoru optimizasyonları için bir süre geçerli olmak kaydıyla ücretsiz hizmet vermeye başalayacağım. Vereceğim hizmet daha çok sitelerinizin analizi ve yine sitenizde yapmanız gereken Seo düzenlemeleri ve yapmamanız gerekenleri inceleyip sizlere bir yol haritası belirteceğim bu şekilde birlikte başarılı bir çalışmaya imza atacağız.

Ücretsiz Seo Danışmanlığı

Seo AnalizBir çok insanın hobi olarak yaptığı web siteler bir çok insanında ticari anlamda kazanç kapısı olduğu aşikar bu bağlamda yapılan milyonlarca sitenin %75’i şuan atıl durumda olup seo yönünden oldukça zayıf yada anti seo işlemi uygulanmaktadır. Site ziyaretçilerinin %90 gibi büyük bir bölümü arama motoru kanalı ile yapılan arama sonuçlarından ve bu özelliği oluşturan en büyük halka google olduğunu en büyük gerçektir.

Yahoo, Bing ve yandex gibi dünyaca ünlü arama motorları varsada şuan için Webmasterler için henüz etkili bir konuma gelmemiştir. Buna binaen dünya genelinde webmasterler sitelerine daha çok google arama motoru için optimize etme çabası içindeler. Diğer arama motorlarınında alggoritmaları %90 oranında google ile benzerlik göstermektedir.

Webmasteryolcu Seo Analiz

Sözü fazla uzatmadan dilerseniz bir süre ücretsiz olarak vereceğim hizmetten bahsedeyim.

Site İçi Seo Analizi
Seo uygulaması site içinde başlar site dışında bitmez devlı olarak güncel şekilde uygulanır. Sitelerinizin sıramasını tetikleyen 200+ faktör bulunmakta tabiki okadar salgoritmayı bilmek ve uygulamak hemen hemen imkansız olsada biz önemli ve hayati risk taşıyan ve googleninde açık açık belirttiği algoritmalara uymamız yeterli olacağı için incelenmesini istediğiniz sitelerde site için yapıyı ele alarak olması ve olması gerekenleri ele aldıktan sonra sizin siteni olanı olmayanı ve makul miktarda olupp olmadığını raporda belirteceğim.

Site Dışı Seo Analizi
Seo sadece site içiyle sınırlı kalmayıp diğer sitelerinde bizim için büyük önemi olduğunu bilmeyeniniz yoktur. Bu sebeple incelenmesini istediğiniz sitelerin sosyal ve backlink durumunu ele alacağım alınan backlinkleri doğallığı ve kalitesini analiz ettikten sonra uyguladığınız yada uygulamadıkalrınızı hatalarınızı ve atmanız gereken adımları sizlere vereceğim rapor ile açıklık getireceğim.

Sandbox ve Filtre Problemi Olan Sitelerin Analizi
Yukarda altını çizdiğim durumlarda yapacağınız hata ve abartılar sitenizi bir çok google cezasını almasını sağlayacaktır. Bunlar google allgoritması tarafından verilen ve sorunlar düzelince kalkan basit filtreler yada google sitesinin yöneticileri tarafından elle yapılmış cezalar olabilmektedir. Bu tür durumda olan siteleriniz içinde ücretsiz analiz ve raporlama hizmeti ile filtreden kurtulma yollarını her site için yapacağım ayrı ayro incelemeden sonra vereceğim yapılması ve yapılmaması gereken raporuna uymanız durumunda filtreden çıkabilirsiniz.

Google Sıralaması Problemi Yaşayanlar
Bir çok insan vardır sitem istediğim sırada değil yada sıralamam düştü vs diyen bu tür durumda olan arkadaşlarımız içinde yine seo analizi yaparak site içi ve site dışı yapması gerekenleri rapor halinde aktarıp devamlı iletişim halinde kalarak sitenin başarısını adım adım görebiliriz.

Kurumsal Seo ve Ücretli Hizmetler

Vereceğim raporda yapmanız ve yapmamanız gerekenleri açıkça göreceksiniz. Webmasteryolcu.com web sitemizde yayınlanan seo derslerindennde faydalanarak yapılması gerelenleri kolayca başarabilirsiniz. Ama ben yapamam yeterli bilgim yada zamanım yok diyenler içinse sitenizin eksik yapılmayan yada fazlaya kaçılan durumların düzeltilmesi için Biz üzerinde mutabık kalacağımız bir ücretle yapabiliriz.

Ücretsiz Danışmanlığından Yararlanmak İçin
Evet arkadaşlar web sitenizin seo analizini yaptırmak isteyenler sitemizin iletişim kısmından site adresi, 3 farklı önemsediği yükselmek istediği anahtar kelime ve sitelerinin arama motorları hakkındaki durumu hakkında kısa bir bilgi iletmeleri durumunda formda belirtilen email adresine yine email aracılığı ile ulaşıp bilgi verilecektir.

https://www.webmasteryolcu.com/webmasteryolcu-iletisim

About SEO Uzmanı Mustafa Gövercin

Merhaba arkadaşlar ben SEO uzmanı Mustafa Gövercin yaklaşık 20 yıldır İnternet siteleri ve SEO konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. İnternet siteleri ile tanışmam 1999 yılına uzanmaktadır. Windows 95 işletim sisteminin olduğu ve harici depolama aracı olarak 1.44 MB alanı olan disketli bilgisayarlarla başlamıştım.

Mustafa Gövercin
Esenyurt Belediyesi kültür merkezinde öğrendiğim bilgisayarı o zaman yeni açılan ve hızla yaygınlaşmaya başlayan İnternet kafe türü yerlerde geliştirme imkânı bulmuştum. Çünkü kendime ait ne bilgisayar nede İnternetim vardı. İnternet kafede insanlar o dönemin en ünlü Chat (sohbet) programı Mirc ve ICQ ile vakit geçirirken ben Word ile yazı yazarak parmaklarımı hızlandırmaya çalışıyordum.

Sonrasında İnternet sitelerini incelemeye ve onların nasıl yapıldığını merak etmeye başlamıştım. Karşıma HTML işaretleme dili çıktı. O zaman henüz CSS stil dili bulunmuyordu. Biraz oradan bilgi, biraz bir yerden kod çalma derken site olamayacak kadar kötü siteler yapmaya başlamıştım.

İlk sitem sadece 10MB hosting olan bedavaweb.gen.tr olduğunu söylemeliyim. Eskiden free hosting kelimesi en çok aranan kelimeler arasında yer alıyordu. Çünkü hosting fiyatları gerçekten fahiş fiyatlarla satılıyordu. Depolama alanı ise oldukça azdı. İnsanlar bu nedenle özellikle yabancı kaynaklardan ücretsiz hosting alarak bir şeyler yapmaya çalışıyordu. Hatta bu hizmeti verenlerin büyük bir bölümü sitenize rahatsız edici reklamlar koyardı. Reklam koymayanlar ise çok kaliteli oldukları söylenemez. Bende Atspace.com sitesinden 50MB fakat MYSQL veritabanı olmayan birkaç hosting aldım. Halen o sitelerin açık olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle Atspace firmasına yürekten teşekkür ediyorum.

Toplistler ve Dizinler Çok Yoğun Kullanılıyordu

Google 1998 yılında kurulmasına karşın tam olarak etkin hale gelmesi 2002 sonrası olmuştur. Biz o süreçte sitelerimize trafik çekebilmek için yerli ve yabancı toplist, dizin sitelerini kullandık, o nedenle sitelerin alt (footer) kısmı toplist ve dizinlerin verdiği banner çöplüğü haline gelirdi. Çünkü bir toplist ya da dizinde siten yer alması için o banneri eklemek zorunda kalıyorsun. Tabii ki şuan bu tür siteler tamamen yok olmasa bile sayıları bir elin parmakları kadar az diyebilirim. Arama motoru olarak Yahoo.com daha eski fakat ABD’den başka ülkelere hayrı yok diyebilirim.

Eskiden SEO Diye Bir Şey Yoktu

Çünkü Google algoritmaları çok amatörce çalışıyordu. Bir kelimede ilk sayfaya gelmek için Title kısmına yazman yeterli olurdu. Daha fazla kelimede yer almak için kelimeler arasına virgül koyman yeterli diyebilirim. Şuan 60-70 karakter olan Title (başlık sınırı) eski sistemde title etkili olduğu için insanlar 600-700 hatta daha fazla başlıklara yer verirdi. Çok iyi hatırlıyorum sitemin biri Hülya Avşar kelimesinde ilk sırada çıkıyordu. Hülya Avşar ile ilgili hiçbir içerik ya da görsel olmadığı halde! Çünkü title Hülya Avşar yazması yeterli oluyordu.

2004 Yılında Google Adsense İle Kazanmaya Başladım

Bu işe başladığım ilk zamanlarda bu işlerden para kazanmayı hedefliyordum. İlk olarak kitapyurdu.com gibi sitelerin reklamını alarak başladım. Fakat biriken paramı hiçbir şekilde ödemediler. Şuan büyük bir şirketiz diye övünseler bile geçmişte benim gibi insanların küçük meblağ olmasına karşın ödemedikleri ve hiçbir şekilde cevap vermedikleri haklarını eminim unutmazlar.

Tabii ki böylesi başarısız Türk sponsorlar sonrası Google Adsense Türkiye’de de başvuru almaya başladı. Bende kayıt oldum ve reklam yayınlamaya başladım. İlk ödemem 1400$ değerinde olmuştu (birkaç aylık reklam yayını sonrası) çek gönderdiler. O zaman Havele vs yoktu, çek gönderdiler ama ne yapacağımı bilemiyorum. Bankaları dolaşmaya başladım. Çözüm bulan banka neredeyse hiç çıkmadı. Hatta Ziraat Bankasında görevli bir ihtiyar artık sinirimi dayanılmaz hale getirmişti. Koydum önüne bakmadan bile ne bu diyerek artistçe bir yaklaşımda bulunmuştu. Neyse ki Akbank görevlisi durumu anladı ve sorunu çözdü. Çeki bankaya veriyorum 20$’da işlem ücreti ödüyorum. 1 Ay sonra çekin ödemesi hesabıma geçiyordu.

Eğitim, Moda, Turizm Siteleri Yaptım

Google Adsense ile kazanmaya başlayınca artık sitelerimin sayısını artırmaya karar verdim. Bu kapsamda başlıkta da belirtildiği gibi eğitim, moda ve turizm alanında siteler yaptım. Fakat şuan ki kadar başarılı içerik oluşturduğum söylenemez. Bu nedenle sitelerim birçok algoritmadan zarar gördüler. Bunlar benim için aslında engel ve tecrübe oluyordu. Böylece Google’yi daha iyi anlama ve kurallara adapte olmayı öğrendim.

Sağlık Alanında Hizmet Vermeye Başladım

2009 Yılında Webmastersitesi.com yöneticiliği yaparken bir iş ilanı konusu açıldı ve ben başvuru yaptım orada başladım. Tek şubesi olan bir sağlık merkeziydi. Başladığım o işte 10 yıl geçti ve halen devam ediyorum. 1 Olan şube sayısı 3 tanesi İstanbul’da olmak üzere 6’ya yükseldi. Bu süreçte yaklaşık 100 sitenin tasarım ve SEO işlemlerini gerçekleştirdim.

Sağlık Alanında İçerik Oluşturmayı Öğrendim

En sevdiğim şeylerden biri haline gelen sağlık alanında yazı yazmak, öğrenmek, öğretmek daha önce yaptığım işlerin tümünü geride bıraktı diyebilirim. Çünkü bazı hastalıkların çok kolay nüfus ettiğini öğreniyorsun. İnsanlar çok basit, çok kolay önlemlerle hastalıklardan korunabileceğini öğreniyorsun. Bu bilgiyi bir an evvel insanlarla paylaşmak için heyecanlanıyorsun. Bu nedenle sağlık alanında her yazıyı yazabilirim. Tabii ki henüz ilgilenmediğim alanlarda önce araştırma ve öğrenme süreci olacağı için bazen 2-3 saat geç bitebilir.

Bundan Sonraki Çalışma Alanım Sağlık Siteleri

Bugüne kadar yaptığım işler arasında en keyiflisi olan sağlık ve doktorlarla bir arada çalışma güzelliğini devam ettireceğim. Bunda sonra her işi yapmak, her sektörde yer almak yerine sadece sağlık sektöründe olarak, hastaneler, klinikler ve doktorların İnternet siteleri ve SEO çalışmalarını yapacağım. Çünkü severek yaptığım bu işte daha başarılı oluyorum. Böylece hizmet verdiğim kurum, kuruluş ve bireylere faydalı oluyorum.

3 comments

  1. bu konuda sizden nasıl yardım alırım . ulaşabilirmisiniz rica etsem

  2. Sizinle tanıştıktan sonra web sitemin ziyaretçi sayısında ciddi bir artış oldu. Çok teşekkür ediyorum. Sizi
    en kısa zamanda tekrar rahatsız edeceğim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir