Gelecekteki hedeflerimiz arasında Türkiye’de sağlık sektörünün ve sağlık içerikli yayın yapan İnternet sitelerinin daha geniş kapsamlı ve bilimsel hale gelmesini amaçlıyoruz. Bu amaçla bizler Türkiye ve yurt dışında yapılan bilimsel çalışmaları taramaya ve derlemeye devam edeceğiz.

Vizyonumuz
Hedeflerimiz zor ama imkansız değil

Bilimsel ve SEO Uyumlu Makaleleri Teşvik Edeceğiz.

Bu kapsamda gerçekleştireceğimiz eğitim faaliyetleri arasında özgün makale yazımı ilk sırada yer almaktadır. SEO’nun altın kuralı haline gelen özgün içeriklerin artması için gerek bilgilendirme, gerekse eğitim faaliyetlerimize aralıksız devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. Your Money or Your Life kapsamında olan sağlık sitelerine girilen içeriklerde daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini biliyor ve eğitimlerde gerek YMYL gerekse E-A-T yönergelerine uygun hareket edeceğimizi belirtmek istiyorum.

Makale satışı yapan yerlerde bile makale uzunluklarının 300-400 kelimeden oluştuğunu görüyoruz. Bir makale için oldukça az kelime sayısı diyebiliriz. Başarılı araştırma yöntemleri ile bu rakamın 5-6 katını yazıldığını birlikte göreceğiz.

Daha Fazla Sağlık Kaynağını Sizlerle Paylaşacağız

İtiraf etmek gerekirse yurt dışında yer alan bilimsel sağlık kaynakları ülkemize göre daha fazladır. Yani Türkiye’de yayınlanan sağlık siteleri ile yurt dışı merkezli sağlık sitelerini kıyasladığımızda maalesef sınıfta kalırız. Çünkü her yazısı bilimsel makaleye alıntı içermekte ve onlarca PUBMED taraması yapılarak yazılmaktadır. Bu kapsamda sitemizi kullanan arkadaşlara daha fazla sağlık kaynağı aktaracağız. Dünyanın her yerinden kolayca ulaşabilecekleri bu kaynaklardan heyecanla okuyacakları bilimsel makalelere ulaşacaksınız.

Örnek healthline.com, mayoclinic.com vereceğim kaynakların en basit halleri diyebiliriz. Tabii ki site içerikleri başta İngilizce olmak üzere bazı popüler dilde yayın yapmaktadır. Şuan için Türkçe dil desteği olan site maalesef yoktur. Fakat güzel bir yönü Google Translate özelliği ile istediğiniz makaleyi Türkçe okuyabilir. Tabii ki %100 başarılı olmasa bile konuyu anlamaya yetecek kadar çeviri yapmaktadır.

Gelişmiş Sağlık Siteleri İnşa Edeceğiz

Gerek bizler, gerekse vereceğimiz eğitimle sizler hatırı sayılır, güvenilir sağlık siteleri kuracağınıza eminim. Kısa süreli hedeflerimiz arasında yer alan bu projeleri gerçekleştirmek için sabırsızlanıyor ve sizleri de bir an evvel projelerimize dahil olmaya bekliyoruz.

Biz bu kapsamda doktorlarla birlikte çalışarak onların sadece hastalarına odaklanmasını arzu ediyoruz. Çünkü İnternet siteleri ya da SEO öğrenerek zaman kaybetmeleri yerine sadece sağlık alanında kendilerini daha fazla geliştirmeleri ve hastalarına daha fazla gelişmiş imkan sağlamaları için İnternet ve SEO yönünü biz takip ediyoruz.

© 2018