En çok iş yoğunluğu ve telaşı olan mesleklerden birisi olan Webmasterlik ve seo ile ilgilenen arkadaşlarımızın başını kaşıyacak zamanı yok desek sanırım abartmış olmayız. Bu karmaşada sağlığımızı da önemsemediğimiz en büyük ve acı gerçeklerden birisidir. Webmasterlik masa başı tabir edilen işlerden birisi olması nedeniyle hareketsizlik ve devamlı oturmaktan kaynaklanan hastalıklar sıklıkla görülmektedir. Bunların en başında ise toplardamarlarda görülen damar genişlemesi hastalığıdır.

Varis

Genetik bir hastalıkta olan varis daha çok bayanlarda görülse de hareketsizlik ve kapakçıklarda meydana gelen bozulma sonucu toplardamarın görevini tam anlamıyla yapamayarak damarlarda göllenmesi meydana gelmektedir. Çok oturan, yürümeyen koşmayan insanlarda ve yaş ilerledikçe görülen kişinin kolayca anlayabileceği hastalıklardan birisi olduğunu belirtebiliriz.

Nasıl Anlaşılır?

Futbol oynayan insanlara yakından bakarsanız onlarda varis olup olmadığını bile anlayabilirsiniz. Yani dikkat etmemiz gereken en önemli nokta bacaklarımızdır. Özellikle de bilekler ile diz kapağı arasında kalan kısımda diz arkası bölümü en çok görülen vakıalar arasındadır. Damarlarda genişleyerek dışarı çıkma, kıvrılarak belirginleşme ile kolayca teşhis edilebilir.

Varis Hastası insanların yapması gerekenler

Her zaman web üzerine anlatacak değiliz ya arada birde ihmal ettiğimiz sağlığımızı ele alarak sizlere o yönde bilgiler vereceğim yukarıda belirttiğim belirtileri ilerleyen günlerde daha detaylıca ele alacağım ve varisin tedavisine dair detaylı bilgiler aktaracağım bu konuda sadece genel bilgilendirmeye yer veriyoruz.

Damarlarda cilt üzerine taşma, kıvrılma ve morarmış şekilde belirginleşme varsa %90 oranında varis hastalığından kaynaklıdır. Yapılması gereken tek şey fazla vakit geçirmeden alanında uzman bir sağlık kuruluşuna gitmektir. Lütfen buna dikkat ediniz bu alanda özellikle hizmet veren firmaları seçmelisiniz.

Sizlere önerim Türkiye’de bir ilki başaran ameliyatsız varis tedavisi uygulaması ile adından söz ettiren bir merkez uzmanlığı sadece varis üzerine olup her geçen gün geliştirdikleri teknikleri ile Türkiye ve avrupa ülkelerinden hastaların geldiğini biliyor. IDEA Klinik kalp damar cerrahi merkezinden bahsediyoruz. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da alanında deneyimli kalp damar cerrahi uzmanları ile hizmet vermektedir. Ücretsiz muayene yanı sıra SGK’lı hastalara tedavi ücretlerinde %50 indirim yapılmaktadır.

Daha fazla bilgi ve ücretsiz muayene için aşağıdaki bilgilerden ulaşabilirsiniz.
0212 572 72 65 – https://www.varisistanbul.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018