Selamun Aleyküm Değerli Arkadaşlar

Evet html derslerimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız son bir dersimiz kaldı html öğrenme amacımız html ile site yapmak değil web tasarımın temelini öğrenmekti ve öğrendik Allahın izniyle inşeAllah.

WordPress Kurulum Dersleri

Evet artık web proğramlama olaylarına gireceğiz yolumuz uzun wordpress kurmayı site yapmayı öğrenecez wordpress kurmak içinse önümüzde öğrenmemiz aşmamız gereken engeller olacak nedir bunlar öğrenmem gerekenler derseniz hemen sıralıyalım.

 • Ftp (File Transfer Protocol)
 • Cpanel (Hosting Yönetim Paneli)
 • Veritabanı (Mysql Phpmyadmin)

Bu yukarda saydıklarımı bilmeden wordpress yada forum kurmak imkansız arkadaşlar bunları bilirseniz tüm veritabanı etkileşimli cms sistemleri kafanız karışmadan kolayca kurabilirsiniz.

WordPress Kurulum Yaptıktan Sonra

WordPress kurmak yetmiyor arkadaşlar kurulum yaptıktan sonra eğitim istikametimiz aşağıdaki yönde devam edecektir.

 • WordPress Ayarları
 • Eklenti Kurulum Kaldırma
 • Tema Yükleme
 • Tema Düzenleme
 • Seo Kurulum ve Ayarları

Css Anlatımı

Html bilgimizi tema düzenlemede anlatacağım css ile birleştirerek bilgimizi ikiye katlayacaz web tasarımcı değil web proğramlamacı olacaksınız arkadaşlar css öğrenerek tablo yerine divleri kullarak devam edeceğiz.

Derslerde Gerekenler

Ciddi anlamda öğrenecek arkadaşlarki şidetle tavsiyemdir öğrenin hayatınız değişir mesleğiniz haline gelir kazanç kapınız haline gelir o nedenle yaptığım anlatımları sunucuda uygulamak için tüm arkadaşlarımın kendine özel bir domain ve hosting olmasını istiyorum.

Hosting ve Domaini olmayan arkadaşlar çokta pahalı değil yıllık 30 40 TL tüm masrafları olmayan arkadaşlar mutlaka edinmeli

Hosting ben sunucumdan isteyene yıllık ücreti 20 TLden 1 gb alan 5 gb trafik ve cpanelli hosting verecem ama yok benim hosting alma imkanım yok derseniz sadece domain alın ben ücretsiz imkanı olmayan arkadaşlara vereceğim.

WordPress Derslerimiz 23. Kasım. 2010 Salı Günü Başlayacaktır.

Kaynak: https://www.webmasteryolcu.com/wordpress-dersleri.html

2 Comments

Add a Comment
 1. teşekkürler emeğine sağlık

 2. ………
  Hosting ben sunucumdan isteyene yıllık ücreti 20 TLden 1 gb alan 5 gb trafik ve cpanelli hosting verecem ama yok benim hosting alma imkanım yok derseniz sadece domain alın ben ücretsiz imkanı olmayan arkadaşlara vereceğim.

  toplum menfaatine çalışanları hala görebilmek çok güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018