Merhaba Değerli arkadaşlar bir kaç günlük aradan sonra wordpress derslerimize başlama imkanı buldum Allahın izniyle html derslerimizi bitirip wordpress kurulum ayar, tema, seo tümüyle derslerini göreceğiz günlük dersler şeklinde.

Derslerde göreceğimiz Konular

 • Domain (Domain Satın Alma)
 • Hosting (Hosting Satın Alma)
 • Dns Ayarları
 • Ftp Kurulum Ayarlar ve Kullanımı
 • Cpanel (Hosting Yönetim Paneli)
 • Veritabanı İşlemleri (Mysql Phpmyadmin)
 • WordPress Kurulum
 • WordPress Ayarlar
 • Tema Yükleme Editleme
 • WordPress Seo Ayarları

WordPress kurmak yani site yapmak için ciddi anlamda uğraşın arkadaşlar ücretsiz free hostinglerle zaman harcamayın emeğiniz boşa gider heba olur onun için yıllık en fazla 30 40 tl masraf ederek domain ve hosting satın alalım sitemize google adsense reklamı alarak o masrafın 10 katını kazanırsınız zaten.

Domain

Kendimize ait domain alalım arkadaşlar alacağınız domain öncelikli olarak com,net,org uzantılarını seçmeye özen gönsterin şayet doluysa farklı uzantılara yönelin.

Domain Satın Alma konusu için buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Hosting

Hosting arkadaşlar domaine göre daha fazla önem arz ediyor alacağınız firmayı özenle seçmelisiniz. İngilizce bilginiz varsa hostgatorden alın derim dilerseniz sınırsız site barındırabileceğiniz hostingi aylık 15 TL ye alabilirsiniz.

Dilerseniz ben size sunucumdan yıllık 20 TL 1 GB Alan 5 Gb Trafik verebilirim detaylı bilgiye aşağıdan ulaşınız.

Hostig Özellikleri ve Satış İçin Tıklayınız

İlk Dersimiz

Yukarda birçok işlem saydım ilk dersimize arkadaşlar bundan sonraki ders neden derseniz hosting domaini olmayan arkadaşlar 1 2 gün içerisinde ayarlasınlar diye bekleyecez.

Bundan sonraki dersimiz ftp kurulum, site ayarları, bağlanma, ve wordpress dosyalarını hostingimize yüklemek olacak bunu yapabilmek için hosting domainiz şart derse katılacak arkadaşlar mutlaka hosting domaini olmalı daha öncede almış olanlar almasına gerek yok.

NOT: hosting alma imkanı olmayan arkadaşlara ücretsiz vereceğim.

Evet arkadaşlar bir sonraki dersimizde hızlı bir başlangıç yapıp 7 8 derste tüm wordpresi öğreneceğiz İnşeallah

13 Comments

Add a Comment
 1. hocam ..derslerinizle buraya kadar geldik html den oluşan bi site yaptım yalnız domain ve hosting konusunda kafam karıştı iki üç firma gezdim ..yani netten değil birebir .bir söyledikleri birini tutmuyor…ikisi toplam yıılk bana ne kadara patlar yeni öğreniyorum ..

  1. 35- 40 tl normal bir hosting + domain kiralanabilir

 2. hocam hostinglerde yıllık 35-40 dedinizdenmi satın alalım normal dediğiniz?

  1. en uygun olandan alın zamanla büyütürsünüz

 3. DeRsLere Devam EdicekMisiniz?

  1. evet bir süre problemlerden ara vermiştim Allahın izniyle devam

 4. hocam :)) dersler ne zaman başlıyacak kursa gidiyorken sizden çok daha fazla şeyler öğrendim ama 1 ayı geçkin zamandır dersiniz yok …bekliyoruz .hergün girip şampuan ve avon reklamı görmekten yani dersiniz bittiyse bilgilendiriseniz memnun oluruz sevgiler:)

 5. Hocam sayenizde html derleri bölümündeki herşeyi öğrendim ama hala site kuramıyorum……Hocam acil geri dönüün artık şu derlere…
  Bu arada samimi olmak gerekirse ben 2 senedir uğraşıyordum bişiler öğrenmek için ama hiçbişi öğrenmemişkern…Sayenizde şimdi html kodlarının ne işe yaradığını biliyorum…Bide üstüne wordpress falan eklenirse galiba Allah’n izniyle bende site kurmayı öğrenecem….Allaha emanet olun Hocam..

  1. üstad ben size html dersleri site yapın dye öğretmedim tasarımın olmazsa olmazı diye öğrettim onu öğrenin wordpress joomla dersleri ilede site yapacağız html ise tema editlemelerde zorlanmadan yapmamızı sağlayacak

 6. Lütfen dersleri yarım bırakmayın hocam…Ve beni ekleyebilirmisiniz?

  1. devam ediyoruz hocam Allahın izniyle

 7. Siz inanılmaz süpersiniz.. Abartıyı sevmem ama sizin gibi bu işi bilen yada şöyle dieyeyım anlatan kimseyı daha görmedim Hocam… Son surat sitenizden yararlanıyorum

  1. EyvAllah üstad olağan üstü bir durum yok allah rızası için bildiğimi aktarıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018