Merhaba değerli arkadaşlar ramazanla aranız nasıl aç kalan insanları anlamak adına Rabbimizin emri olan oruç insanlar için kötü değil aksine sağlıktır diyerek dersimize dönelim.

Bu anlatımımda wordpress siteleriniz için oldukça önemli bir eklenti olan WordPress Popular Posts Stats anlatacağım ve mutlaka sitelerinizde kullanmalısınız. Popüler yazılar eklentisine geçmeden önce hemen bir önceki eklentimizi hatırlayalım inceleme imkanı olmayanlar aşağıdaki linkten bakabilirler.

Bir Önceki Eklentimiz: WordPress İletişim Formu

WordPress Popular Posts Stats

Eklentinin amacı yazılarınıza girişleri içindeki sayaç ile sayarak en çok incelenen yazı sayfalarınızı ilk 10 olarak sıralamaktadır ve günlük, haftalık ve aylık olarak wordpress yönetimde rapor vermektedir.

Bu bilgileri sadece kendiniz kullanmak yerine bileşen özelliğiyle ziyaretçilerinizede göstermeniz mümkün olabilmektedir.

 

Popüler Yazılar Eklentisi Avantajları

Eklentiyi ne amaçla kullanabileceğimize bir kaç örnek sunacağım arkadaşlar ve avantajlarını ele alacağım.

  • Tutulan ve popüler yazılarınızı bilmenizi sağlar
  • Ziyaretçileirnize günlük en çok okunan yazıları sunabilirsiniz
  • Video sitesi yaparak en çok izlenen videoları listeleyebilir
  • Müzik oyun sitelerinde en çok ilgi çekenleri sunabilirsiniz.

Yukarda bir kaç örnek saydı siz çoğaltın projenize ve site türünüze göre değerli arkadaşlar.

WordPress Popüler Yazılar Kurulum

WordPress yönetimde eklentiler kısmına geliyoruz arkadaşlar yeni ekle tıklıyoruz. açılan sayfada ara linkine tıklayarak arama metni olarak eklenti adını yazıyoruz WordPress Popular Posts Stats ve açılan listeden Şimdi Kur tıklayıp etkinleştiriyoruz.

Wordpress Popüler Yazılar Eklentisi

WordPress Popüler Yazılar Eklentisi

Eklenti Ayarları

Eklentiyi kurup etkinleştirdikten sonra ayar ve raporlarını görmek için wordpress yönetimde ayarlar kısmında yer alan WordPress Popular Posts linkine tıklayarak raporlara bakabilirsiniz.

Rapor Seçenekleri: Today (Günlük Raporlar) Weekly (Haftalık Raporlar) Montly (Aylık Raporlar) All-Time Tüm zamanlar eklenti kurulduktan itibaren tüm sayfa incelemeleri ve sayılarını gösterir.

Bileşenlerde Kullanmak

Eklentiyi ziyaretçileirnize bilgi sunmak için kullanmak isterseniz bileşen destekleyen bir temada bileşenler bölümüne girerek WordPress Popüler Yazılar Eklentisi sürükleyip yayınlamak istediğiniz alana bırakmak ve

Ayarlarını yapmak, Renk, başlık adeti giib özellikleri düzenleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018