Selamun aleyküm değerli arkadaşlar bugünkü eklenti anlatımım tüm wordpress sitelerde mutlaka kullanılması gereken bir eklenti olan wordpress sayfalamaya yarayan wp-pagenavi eklentisi olacaktır buna geçmedne önce bir önceki eklentimizi görmeyenler aşağıdaki linkten inceleyebilirler.

Bir Önceki Eklentimiz: WordPress Yorumlarda Spam Engelleme

WP-PageNavi

Eklentinin amacı yazılarınızı sayfalama yaparak ziyaretçilerin eski yazılarınıza ulaşmasını daha kolay hale getirmektedir. Siz içerik ekledikçe eklenti belirtilen adetlerde sayfalama yapmaktadır.

Örnek Demo: www.otobus.biz sitenin en alt kısımlarına bakabilirsiniz sayfa numaraları göreceksiniz.

WordPress Sayfalama Faydası

  • Ziyaretçilerinize tüm içeriğinizi kolayca sunarsınız.
  • Arama motoru botlarının indexlemesi kolaylaşır.
  • Sayfalarınızın çokluğu ziyaretçilere sitenizin başarısını yansıtacaktır
  • Arama motorları sayfa sayfa olarak indexleme yaparlar
  • Sayfalar arasında daha kolay dolaşım sağlanır

WP-Pagenavi Eklentisi Kurulum

WordPress yönetim sayfamızdan eklentiler yeni ekle tıklıyoruz ve açılan sayfada popüler linkine tıklayın arkadaşlar eklenti en çok kullanılan eklentiler arasında olduğu için popüler kısmında bulabilirsiniz. Şimdi kur tıklayarak etkinleştirme işleminide uygulayarak eklentimizi kurmuş oluyoruz.

Wordpress Sayfalama Eklentisi

WordPress Sayfalama Eklentisi

WP-Pagenavi Ayarları

Eklentimizi kurup etkinleştirdikten sonra wordpress ayarlar menümüzde PageNavi şeklinde bir menü oluşacak ona tıklıyoruz ve açılan ayar sayfasında önemli olan tek bir bölüm var Sayfa sayısı için metin burayı türkçeleştirebilirsiniz gerisi öcbur kalmadıkça müdahale etmenize gerek yoktur.

WordPress Sayfa Numaraları

Temanıza enteğre edilmemişse numaralar görünmez arkadaşlar sayfa numaralarının nerede görünmesini isterseniz aşağıda vereceğim kodu uygun yerine yerleştirip kaydedin.

<?php wp_pagenavi(); ?> Eklemniz gereken kod

3 Comments

Add a Comment
  1. Çok çok çok teşekkürler çok yardımcı oldunuz sayfalama konusunda.

  2. merhaba ben eklentiyi kurdum ardından kodu index.php içerisine ekledim fakat iki yerde sorunum var birincisi sayfa numaralama oldu fakat üstede wordpress in önceki yazı sonraki yazı linki hala durmakta onu nasıl kaldırabilirim ikincisi ise chrome da sayfalama güzel duruyor ama mozillada biraz aşağı kayma var bu sorunu nasıl çözebilirim.

    1. Kuzey: Eski kodu kaldırmak gerekir. Yapamazsan bana E-Posta ile ulaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018