WordPress Tema Yükleme

Merhaba değerli arkadaşlar bu dersimizde wordpress tema yükleme ve wordpress tema kurulumunu anlatacağım yani standart tema yerine seçtiğimiz bir temayı yükleyip kullanmayı ve ilerleyen derslerimizde düzenleyi yani editmeyi göreceğiz.

Öncelikle bir öncesi dersimizi kısa hatırlayalım eklentiler dersini işlemiştik bakma imkanı olmayanlar için link aşağıda

Bir Önceki Dersimiz: WordPress Eklenti Kurulumu

WordPress ücretsiz bir scrript olduğu için arkadaşlar wordpress için tasarlanmış binlerce ücretsiz tema bulmak mümkün tabiki premium olarak adlandırılan ücretli temalarda mevcur 30 -40 dolara satılmaktadır bence pek gerek duymayın.

WordPress Tema İndirme

WordPress teması dağıtan yüzlerce site var arkadaşlar bu siteleri derleyerek ayrıca bir konuda paylaşacağım inşeAllah değerli arkadaşlar.

ben size kullanmanız için sade görünümlü bir tema önereceğim ve bundan sonraki uygulamalarımı o tema üzerinde yapacağım sizde en azından öğrenene kadar onu kullanın öğrenince dilediğiniz temayı kolayca kurabilirsiniz.

WordPress Sizlipedia Tema

Temayı indirmek için aşağıdaki linke tıklayın ve açılan sayfada Download linkinden temayı bilgisayarınıza indirin

Tigopedia

Bilgisayarınıza indirdiğiniz tigopedia-reloaded-2 isimli zipli dosyaya sağ tıklayarak klasöre çıkartıyoruz unutmayınız ftp ile tema yüklemelerinde tema klasörle yüklenir zip dosya ile yüklenmesi hata verecektir.

Klasöre çıkattığımız tema dosyalarını ftp ile sitemize yükleyeceğiz arkadaşlar ftp kullanımı hakkında bilgisi olmayanlar aşağıdaki linke bakınız

Ftp Dersleri hakkında yazımız: Ftp Kullanım Dersleri

Ftp ile sitemize bağlanıyoruz ve cpanel hostingler için anlatıyorum sırayla aşağıdaki klasörlere girin

  1. public_html
  2. wp-content
  3. themes

 

evet arkadaşlar themes klasörü içine girip indirip klasöre çıkardığımız dosyaları klasörle birlikte olacak şekilde themes klasörüne atıyoruz yükleme bitince sitenizin wordpress yönetim paneline giriyoruz ve solda yer alan görünüm menüsünden Temalar Tıklıyoruz.

Wordpress Tema Kurulumu

WordPress Tema Kurulumu

Açılan sayfada sitemize yüklenmiş olan temalar görümecektir kullanmak istediğiniz temanın altında yer alan etkinleştir butonuna tıklayarak o temayı sitemizin teması olarak ayarlamış oluruz.

WordPress tema yükleme ve kurulumu bu şekilde arkadaşlar bu dersimiz bu kadar bir sonraki dersimiz ise yüklediğimiz temaları düzenleme şeklinde olacak malum bir çok tema ingilizce türkçeleştirilmesi gerekecek veya kendimize göre kişiselleştirme için yapılması gerekenleri anlatacağım Allaha emanet olun arkadaşlar

 

7 Comments

Add a Comment
  1. Pingback: Anonim
  2. Pingback: Wordpress Tema Düzenleme « Sonveda.Net | Sohbet, Chat, Sohbet Script, sohbet sitesi, kamerali, goruntulu, kameralı chat, cinsel sohbet, Mirc script, radyo , Her Marka PVC Tamir ve Bakım Hizmeti (Pimapen Tamiri, Adopen Tamiri, Winsa Tamiri, Kömme
  3. Pingback: WordPress Dersleri Tema Düzenleme Ders 7 | duyur.org
  4. Pingback: Webmasteryolcu Wordpress Kurulum Dersleri Ders 7 - Weeb's {Ahtapot Webmaster Forumu}}
  5. Pingback: Webmasteryolcu Wordpress Kurulum Dersleri Ders 7 - v4.Net Webmaster Forumu
  6. Pingback: Webmasteryolcu Wordpress Kurulum Dersleri Ders 7
  7. bu tema gerçekten çok güzelmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018