Selamun aleyküm değerli arkadaşlar faydalı birşeyler paylaşmayalı hayli zaman oldu kaldığımız yerden devam edelim. WordPress faydalı ve kullanılması gereken eklentilerden bahsediyorduk.

Biliyorsunuz son aylarda google sitelerinizin facebook twitter gibi sosyal ağlarda görünmesini istemektedir. Yani yazılarınız linkleriniz bu ortamlarda olmalı hem backlink hem ziyaretçi fenamı olur dimi ama peki birde bunu otomatiğe bağlasak biz yazımızı yazdığı anda twitterdede yayınlansa oh tadından yenmez işte bu yazımızda bunu yapmayı öğreneceğiniz Allahın izniyle inşeAllah.

Wp To Twitter

Siteleriniz ile Twitter arasında bağlantı kurmanızı sağlayacak olan en kullanışlı eklentilerden birisi olan wp to twitter kurulum ve ayarlamasını bu yazımızda resimli olarak detaylı bir şekilde ele alacağız. Eklediğiniz yazıyı çeken ve altına sayfanızın linkini ekleyen bu eklenti ile tüm yazılarınızın başlık ve linkleri belirlediğiniz twitter hesabınızda olacaktır.

Demo: https://twitter.com/avonkatalog

Eklentinin amacı yukardada belirttiğim gibi yazılarınızı başlık ve linki olarak twitter hesabınıza eklemesidir. Odukça önemli ve mutlaka kullanılması gereken eklentilerden biridir. Aşağıda indirmi linki bulabileceğiniz wp to twitter için ayrıca wordpress yönetim panelinizde yer alan eklentiler yeni ekle popüler kısmındada bulunmaktadır. https://wordpress.org/plugins/wp-to-twitter/

Eklentiyi yükleyin etkinleştirin değerli arkadaşlar wordpress yönetim panelinizde ayarlar kısmında Wp to Twitter linki oluşacak ona tıklıyoruz ve aşağıdaki şekilde bir sayfa ile karşılacaksınız.

Twitter Kullanıcı Adınız Olmalı
Bu dakikadan sonra devam etmek için mutlaka bir twitter hesabınız olmalı yoksa bir twitter hesabı açıp emailinize gelen aktivasyon emailini onaylamanız gerekmektedir.

Wp to Twitter Kurulum

Eklenti sayfasına girdiğinizde ki ayar sayfasına girmek için sitenizin yönetim bölümünde kırmızı yazı ile uyarı çıkar oraya tıklayarakta ulaşırsınız. Yukardaki resimde bir link görünüyor Twitter Deweloper sayfası linki olan ve örneği aşağıda yer alan linke tıklıyoruz.

1. Register this site as an application on Twitter’s application registration page

Açılan sayfada twitter kulalnıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanızı isteyen bir ekranla karşılaşacaksınız.

Twitter bilgilerimizle giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimdede gördüğünüz gibi kayıt ekranı çıkacak burda istenen bilgiler sitemiz hakkında bilgilerden oluşmaktadır.  Name Sitenizi kısa bir isimle belirtininiz. Description: siteniz hakkında tanıtıcı metin ekleyin 8 – 10 kelimeden oluşan Web site yazılarınızı aktaracağınız sitenizin adresini ekleyin ve en alttki sözleşeyi onaylayıp güvenlik kodunu girerek onaylayınız.

Bilgilerimizi girip onaylamamıza müteakiben açılan sayfada üst kısımda bulunan butonlar arasında yer alan Settings butonuna tıklıyoruz ve açılan sayfada seçili olan Read only yerine Read and Write seçeneğini işaretleyip onaylıyoruz. Dikkat edin onayladığınız halde halen Read only seçili ise tekrardan aynı işlemi uygulayın işlem geçerli olana kadar tekrarlayın. Aşağıda görünen resimdeki şekilde olmalı mutlaka

Bu işleme müteakiben Settings tıkladığımız yerde bulunan Details butonuna tıklıyoruz. Açılan sayfada alt kısımlada bulunan Create My Acess token tıklıyoruz ve bilgiler çıkmalı çıkmazsa 2. kez tıklayınız aşağıdaki gibi bir görüntü almalısınız tıklama sonrasında.

Twitter ayarlarında sona geldik arkadaşlar şimdi bu sayfa açık kalırken wordpress yönetim paneliden wp to twitter eklentisi ayar sayfasına gelerek 4 adet boşluk bulunan alanlara twitter ayar sayfasında verilen kodları ekleyecez.  aşağıda resimde istenen 4 adet kod blogu twitter ayar sayfanızda yerleri bellidir. hepsini kopyalayıp gerekli alanlara ekliyoruz ve Connect To Twitter Tıklıyoruz.

Ve son bir adım kaldı artık işlemin sonuna gelmek için tıkladığımız butonun altında yer alan seçenekler arasında bulunan New Post kısmını ister silin ister Yeni konu yazın vs size kalmış ayrıca yazılar, bağlantılar, sayfalar hangilerinin yayınlanıp yayınlanmayacağınıda belirleyebilirsiniz. aşağıda yer alan resimde ben sizler için yeni konu yazacağım. ve sayfalarımında twitter hesabımda yayınlanması için işaretleyeceğim.

Düzenleme ve seçeneklerimizi uyguladıktan sonra ve son işlem olan Sawe WP> Twitter Options butonuna tıklayıp katdettiğinizde sayfanızda bulunan kırmızı uyarıda kalkmış ve bağantınız hazır olacak yazdığınız yeni yazılar twitter hesabınızda yer alacak şayet kurulumdan önce yazdığım yazılarda eklensin derseniz yazıyı açıp güncelle butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Bir yazının daha sonuna geldik değerli arkadaşlar uzun bir yazı oldu ama mutlaka yapmanız gereken seo uygulamalarından biri olduğunu unutmayın konu hakkında sorugörüşlerinizi aşağıdaki linkten iletebilirsiniz.

Konuyu alıntı yapmak sitenizde bloğunuzda yada farklı ortamlarda paylaşmak için hiç bir izne ihtiyacınız paylaşınki daha çok insanımız faydalansın başarılı insnalarımızın artmasına vesile olasınız. Allaha Emanet olun

7 Comments

Add a Comment
  1. Çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgiler için. Aynen yazdıklarınızı uyguladım ve başarılı bir şekilde twitter hesabını siteye bağlamış oldum. Başarılarınızın devamını dilerim.

  2. Yazdığınız konu çok ama çok işime yaradı.Kısa sürede eklentiyi kurabildim.Ellerinize sağlık.kolay gelsin 🙂
    http://www.abce.in

  3. tebrikler çok başarılı bir yazı. google aramsında karşıma çıktı kendi bloğumda uygulamasını yaptım şimdi diğer sayfalarına göz atıcam

  4. öncelikle anlatım için teşekkür ederim fakat benim linklerim twitte kısaltılmış olarak çıkıyor sizin linkleriniz gibi çıkmıyor bu ayarı nasıl yaparım ? twit: https://twitter.com/#!/rapislivecom

  5. bende böyle bir eklenti arıyordum teşekkürler.

  6. hocam allah razı olsun senden

  7. Çok güzel bir anlatım olmuş, çok işime yaradı. Çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018